Lētie lidojumi

Lēto lidojumu lidostas

Visbiežāk lidostas, uz kuram lido lētās aviokompānijas, atrodas patālu no galvenajām pilsētam, kuru vārdus tās izmanto savos nosaukumos, piemēram:

Frankfurte (Hahn) – 120 km līdz Frankfurtei

Stokholma (Skavsta) – 90 Km līdz Stokholmai

Oslo (Torp) – 110 km līdz Oslo

Oslo (Rygge) – 60 km līdz Oslo

Diseldorfa (Weeze) – 70 km līdz Diseldorfai

Londona (Luton) – 56 km līdz Londonas centram

Londona (Stansted) – 48 km līdz Londonas centram

Milāna (Bergamo) – 45 km līdz Milānai

Brisele (Charleroi) – 46 km līdz Briselei

Tampere – 18 km līdz Tamperes centram

Bristole – 13 km līdz centram

Liverpūle 12 km līdz centram

Dublina – 10 km līdz Dublinas centram

Brēmene – 3.5 km līdz centram

 

 

Oslo (Rygge RYG) lidosta.

Uz šo lidostu lido Ryanair no Rīgas.

Lidosta Rygge atrodas blakus mazai pilsētiņai Rygge. Rygge lidosta atrodas 60 km uz dienvidiem no Oslo. Ceļā uz galvaspilsētu ar automašīnu jāpavada 45 minūtes. Lidostā ir pieejams bezmaksas wi-fi internets.

No Lidostas līdz Oslo var nokļūt ar vilcienu.

Dzelzceļa stacija atrodas tikai 4km no lidostas un uz to kursē bezmaksas autobusi. Vilcieni uz Oslo kursē ik pēc stundas, brīvdienās – reizi divās stundās, ceļā pavada aptuveni 50 minūtes un maksā 144 NOK (~ 13Ls). Sīkāk var uzzināt dzelzceļa kompānijas mājas lapā  http://www.nsb.no. Bērni līdz 4 gadu vecumam ceļo bez maksas, bērniem no 4 līdz 16 gadiem pienākas 50% atlaide, studentiem – 25% atlaide.

Otra iespēja ir ceļot ar autobusu.

Autobuss uz Oslo attiet tieši no lidostas, ceļā pavada apmēram 50min. Kompānija Rygge-expressen ir saskaņojusi autobusu attiešanas un pienākšanas laikus ar lidojumiem. Autobuss uz Oslo attiet 30 minūtes pēc lidmašīnas nolaišanās, bet  no Oslo autoostas 2h un 50 minūtes pirms izlidošanas reisa. Biļešu cena – 140 kronas (~ 13Ls) vienā virzienā, 250 kronas (~23Ls), pērkot biļeti turp un atpakaļ. Bērniem – 70 kronas vienā virzienā un 140 kronas abos virzienos.

Milāna Bergamo (Milan Bergamo BGY) lidosta.

Milāna Bergamo lidosta (Oriola al Serio Airport) atrodas apmēram stundas braucienā no Milānas. Lidosta ir neliela, daudz ir nakšņotaju, kas gaida agros rīta reisus. Solu nav daudz, tapēc daudz ir gulētaju uz grīdas.

Lai no lidostas nokļūtu Milānā, autobusa biļete izmaksās ap 9.90 EUR, turp-atpakaļ – 15 EUR, bērniem 5-15 gadi  – 50% atlaide, bērni 0-4 gadi – ceļo bez maksas.  Autobuss kursē ik pēc 30 minūtēm dienas laikā, naktī retāk. Sīkāka informācija http://www.terravision.eu/milan_bergamo.html.

Otra kompānija, kas piedāvā transfēru uz Milānu ir Autostradale. Cenas neatšķiras no Terravision piedāvājuma, bet ir īpašs piedāvājums – 3 par divu cenu, t.i. biļete trim pieaugušajiem izmaksās 19.80 EUR. Sīkāk:   http://www.airportbusexpress.it.

Bergamo ir skaista, ne pārāk liela pilsētiņa.  Bergamo pilsētiņai ir tādas kā 2 daļas – zemākā (Citta Bassa) un augstākā – vecpilsēta (Citta Alta).  Abas pilsētas daļas savieno funikulieris. No augšējās pilsētas daļas var nokļūt uz vēl augstāku vietu – ciematiņu  Saint Vigilio, arī ar funikulieri, no kurienes redzama visa Bergamo pilsēta.

No Bergamo lidostas uz Bergamo centru vai centrālo dzelzceļa staciju var nokļūt 15 minūtēs, braucot  ar autobusu Nr. 1 (pietura ir tieši pretīm izejas durvīm). Vienvirziena biļete uz centru maksā 1.70 EUR. Bergamo lidostā autobusa biļetes var nopirkt vai nu informācijas centrā lidostā, vai pie pieturas automātā. Vadītājs biļetes nepārdod. Ir jāzina, uz kuru vietu brauksi, jo maršruti iedalās zonās un no tām ir atkarīgas cenas. Iekāpjot autobusā, biļete ir obligāti jākompostrē. Viens bērns  līdz 1m augumam kopā ar pieaugušo brauc bez maksas, neaizņemot atsevišķu sēdvietu.
Autobusu saraksts no Bergamo lidostas uz pilsētu: http://www.atb.bergamo.it/ENG/Default.aspx?SEZ=2&PAG=38&MOD=LIN. 24 stundu biļete tikai pilsētai 3.50 EUR, pilsētai un lidostai 4.50 EUR. 72 stundu biļete – derīga pilsētai un lidostai 7 EUR.1 zonas biļete maksā  1.20 EUR. Pilsētā biļetes pārdot Tabacceria veikalos (pie durvīm parasti ir liels T burts) vai automātos.

No Bergamo uz Milānu var nokļūt ar vilcienu. Ceļā paies sākot no 48 minūtēm, līdz 1h 06 minūtēm. Biļetes cena 2. klasē 4.05 līdz 4.70 EUR.

Brisele (Brussels Charleroi CRL) lidosta.

Lidostas inteneta vietne – http://www.charleroi-airport.com/

No lidostas uz Briseli ar autobusu.

Autobuss no Charleroi lidostas uz Briseli maksā 13 EUR, bet,  biļete turp un atpakaļ –  22 EUR. Brauciens ilgst apmēram stundu. Autobuss ceļotājus aizved līdz  Briseles Midi (Zuid) stacijai. Tieši pie vadītaja ir nopērkamas biļetes tikai vienā virzienā.

Ar vilcienu.

No lidostas uz Charleroi dzelzceļa staciju var nokļūt 20 minūtēs ar autobusu– cena 2.70 EUR, no Charleroi-zuid uz Briseli ar vilcienu jābrauc aptuveni 54 minūtes – cena 8.70 EUR.  Ja biļeti pērk no lidostas (autobusa cena iekļauta) – 11.40 EUR. Beļģijas dzelzceļa lapa http://www.b-rail.be/main/E/. Beļģijā vilcienos  ir pieejas brīvdienu biļetes ar 50% atlaidi. Biļete darbojas no piektdienas vakara 19:00 un sestdienās, svētdienās. Šāda biļete turp un atpakaļ no  Charleroi uz Brisseli izmaksās 9.60 EUR.

Transports Briselē. Dienas transporta biļete maksā 4.50 EUR un tā derīga visiem pilsētas transporta līdzekļiem visu dienu. Biļete pirms brauciena ir jāreģistrē – uz tās tiek uzdrukāts laiks. Šie aparāti ir metro stacijā pie ieejas uz metro.

Brēmenes lidosta (BRE).

Brēmenes lidosta atrodas 3.5 kilometru attālumā no pilsētas centra. Pilsētu var sasniegt ar 6. maršruta  tramvaju. Pietura atrodas pie lidostas termināļa. Brauciena ilgums  no lidostas līdz pilsētas centram – aptuveni15 minūtes. Tramvaji kursē ik pēc 10 minūtēm, vakaros pēc 20:00 – ik pēc 20 minūtēm.

Brēmenes sabiedriskā transporta lapa internetā http://www.bsag.de/eng/4642.php. Viena brauciena biļete atkarībā no brauciena zonas maksā, sākot no 2.30 EUR, savukārt  Day pass ir derīga braucienam Brēmenes sabiedriskajā transportā vienam pieaugušajam kopā ar vienu bērnu (vecumā no 6-15 gadiem). Tās cena ir 6.30 EUR. Ja braucat ar ģimeni, izdevīga ir day pass plus – biļete, kas derīga Brēmenes sabiedriskajā transportā 2 pieaugušajiem un līdz 4 bērniem (vecumā no 6-15 gadiem). Tās cena 7.70 EUR.

Rome Ciampino (CIA) lidosta.

Oficiālā lidostas mājas lapa – http://www.adr.it/. Attālums no lidostas līdz Romas centram – aptuveni 15 km.

Transfērs uz Romu ar Terravision (http://www.terravision.eu) ilgst aptuveni 40 minūtes.  Cena vienā virzienā 4 EUR, turp –  atpakaļ – 8 EUR, bērniem līdz 4 gadu vecumam bez maksas. Kursē ik pēc 20 minūtēm dienā, naktī – retāk.

Ja no lidostas nepieciešams tālāk ceļot ar vilcienu, līdz tuvākajai dzelzceļa stacijai var nokļūt ar autobusu par 1 EUR.

Stokholma Skavsta (NYO) lidosta.

Lidosta atrodas 4 km attālumā no Nīčepingas(Nykoping), bet Stokholma  atrodas 90 km uz ziemeļiem. No lidostas termināļa atiet autobuss uz Stokholmu. Biļete vienā virzienā maksā  9 LS (119 kronas), abos –  18 Ls. Bērniem (ne vairāk kā diviem) līdz 12 gadiem, kopā ar pieaugušo – bezmaksas, jauniešiem 12-25 gadiem (ieskaitot) vienā virzienā 9Ls.

Tuvākā dzelzceļa stacija atrodas Nīčēpingā 7 km attālumā. Uz to var nokļūt ar 515. vai  715. maršruta vietējiem autobusiem (biļetes cena aptuveni 200 kronas jeb 1.60 Ls).  Tālāk http://www.sj.se/ var atrast dzelzceļa maršrutus visā Zviedrijas teritorijā. No Nīčepingas uz Stokholmu vilciena biļetes cena  vienā virzienā ir 12Ls.

Tampere (TMP) lidosta.

No Tamperes lidostas uz Tamperes centru var nokļūt ar pilsētas autobusu Nr. 61. Brauciena ilgums 35 minūtes, cena 4.3  EUR (bērniem 2.30 EUR). Biļete jāiegādājas pie vadītāja. Informācija par attiešanas laikiem http://www.paunu.fi/pdf/TMP%20airport%2010-11.pdf

Transfēra autobuss no lidostas uz Tamperes dzelzceļa staciju nodrošina arī kompānija http://www.airpro.fi/.  Cena –   6 EUR  (arī bērnam).

Par Londonas lidostām lasiet šeit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


6 + viens =