Sabiedriskais transports Eiropā

Sabiedriskais transports Londonā

Uz Londonu visērtāk aizlidot ar lidmašīnu. No Rīgas uz Londonu lido gan Airbaltic, gan Ryanair, gan Wizzair aviokompānijas. Airbaltic tiešie reisi lido uz Londonas Gatwick lidostu, Ryanair – uz Stansted lidostu, Wizzair uz Luton lidostu.

Nokļūšana no lidostām uz Londonas centru.

No Stansted lidostas.

 • Ar vilcienu  Stansted Express. Cena 20£ vienā virzienā, 27£ –  abos. Tie kursē ik pa 15 minūtēm un ceļā pavada 45-60 min.
 • Ar minibusu Easybus – cena aptuveni 8£, bet, ja pērk iepriekš, var atrast biļetes arī par 2£. Kompānijas mājas lapa http://www.easybus.co.uk/ – tajā var arī iegādāties biļetes. Ceļā paies aptuveni 1h 25 minūtes.
 • Terravision transfērs http://www.terravision.eu/. Cena 9£, turp atpakaļ – 14£, bērniem (5-12 gadi) –  attiecīgi 4£ un 7£. Ceļā paies aptuveni 75 minūtes.

No Gatwick lidostas.

 • Ar vilcienu Gatwick Express. Tas kursē katras 15 minūtes un ceļā pavada 30-35 minūtes. Cena aptuveni 16.90£ vienā virzienā, turp atpakaļ – 28.80£. Ir iepējamas arī atlaides.
 • Ar vilcienu  Southern Railway. Tas kursē ik pēc  15 minūtēm, ceļā pavada  35-40 min. Līdz Londonas centram tas brauc 35-40 minūtes, cena  11.90£ (3.75£, pērkot iepriekš).
 • Ar vilcienu  First Capital Connect – cena  £10. Pērkot iepriekš cena var būt pat 50% zemāka.
 • Ar busu Easybus. Tas kursē katras 15-20 minūtes, ceļā pavada  60-90 min. Cenas, sākot no 2£, ja biļetes pērk iepriekš.
 • Ar busu National Express. Tas kursē katras  30 minūtes, ceļā pavada 75-110 minūtes. Cena, sākot no 7£ .

No Luton lidostas.

 • Ar vilcienu. Ceļš ilgs 30-60 minūtes. Dzelzceļa stacija nav pašā lidostā, bet kursē busiņi, kas par 1£ aizvedīs līdz tuvējai Luton Airport Pkwy dzelzceļa stacijai. Vilciena biļetes cena līdz Londonas centram12.5£.
 • Ar busu Green Line number 757. Tas kursē katras  20 min, ceļā pavada  90 minūtes. Biļešu cena 14£ , ja pērk pie vadītāja.
 • Ar busu National Express. Tas kursē katras  20 min, ceļā pavada  90 minūtes. Biļešu cena, sākot no 1£, pērkot iepriekš internetā.
 • Ar minibusu: EasyBus. Ceļā pavada aptuveni 70 minūtes. Cena sākot no 2£ (pērkot iepriekš internetā) līdz  £15.

 

Londonā ir ļoti labi attīstīta sabiedriskā transporta sistēma – metro, autobusi un vilcieni.Visiem šiem transporta veidiem Londonas ietvaros der viena biļete. Londona ir sadalīta 6 zonās un braukšanas tarifs ir atkarīgs, no kuras zonas uz kuru vēlaties braukt. Ja pārvietosieties tikai pa centru – jāpērk biļete tikai 1. un 2. zonai.  Londonas transporta lapā http://www.tfl.gov.uk/ var iepazīties ar transporta sistēmu un biļešu vaidiem.

Pastāv  biļešu veidi vienam braucienam, dienas biļete (braukt var no plkst. 4:30 no rīta līdz nākamās dienas 4:30) ,  dienas biļete off-peak (braukt var  no plkst.9:30 no rīta līdz nākamās dienas 4:30), nedēļas biļete (7 dienām) un vēl citas.  Biļetes var nopirkt  metrostacijas biļešu automātā, kā arī arī kasē. Norēķināties var gan ar maksājumu kartēm,  gan skaidrā naudā. Ieskatam dažas biļešu cenas (derīgas 1. un 2. zonai) – dienas biļete pieaugušajam 8 £, bērnam (5-15 gadi) – 4£.  Dienas biļete  off-peak pieaugušajam 6.60£, bērnam 3£, 7 dienu biļete pieaugušajam 27.60£

Ieejot pa metro vārtiem, transporta biļete ir jāievada labajā pusē esošajā biļešu lasītājā un droši jādodas uz priekšu. Biļete pēc 2-3 sekundēm pati iznāks laukā pa īpašu spraugu mazliet tālāk. Arī, izejot no metro, šī pati biļete ir jāievieto biļešu lasītājā. Autobusos jākāpj pa priekšējām durvīm un vadītājam jāuzrāda biļete.

Pastāv arī oyster kartes (būtība līdzīga mūsu e-talonam).  Pati karte maksā 3 £ un to var papildināt ar vēlamo  kredītu. Ar oyster karti vienreizējs brauciens metro un busā maksā 1.9 £ (atsevišķi pērkot 1 brauciens metro ir 4£). Oyster kartē var ielādēt arī dienas biļetes, nedēļas biļetes utml. Papildināt karti var gan  automātos metro stacijās – gan ar skaidru naudu, gan ar kredītkarti. Karte būs  derīga arī nākamajiem Londonas apmeklējumiem, bet, ja vēlaties, braucot prom no Londonas, pēdējā metro stacijā  oyster lodziņā (sabiedriskā transporta lodziņā), atdodot karti, jums tiks atmaksāts pāri palikušais kredīts un arī 3£ par karti . Kad ir sasniegts dienas biļetes limits,  nauda vairs netiek atvilkta, tāpēc nav atšķirības, vai pirkt dienas biļeti vai oyster.

Bērniem līdz 5 gadu vecumam Londonas sabiedriskais transports ir bezmaksas.

Londonas metro sistēmas karti varat izdrukāt jau iepriekš internetā. Tā ir pieejama daudzās interneta vietnēs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


7 + divi =