Sabiedriskais transports Eiropā

Vilcieni Vācijā

Vācijā vilcieni tiek iedalīti vairākās kategorijās.

Visātrākie vilcieni ir ICE vai Intercity Express. Tie kursē arī uz  Franciju, Holandi, Austriju, Šveici un Londonu. Šo vilcienu vidējais ātrums ir ap 240-280 km/h, bet atsevišķos posmos ātrums var sasniegt  290 – 310 km/h.  Šajos vilcienos ir ērtās sēdvietas, kuras aprīkotas ar radio austiņām mūzikas klausīšanai.  Daudzos vilcienos par papildu samaksu var izmantot bezvada internetu. Katrā vagonā ir informācijas tablo, kurā tiek sniegta informācija par vilciena kustības grafiku, nākamo pieturu, pārsēšanas vietām, saskaņotiem vilcieniem, vilciena  ātrumu.

Bērni līdz 14 gadiem (ieskaitot)  Vācijas vilcienos var ceļot bez maksas, ja tos pavada vecāki vai vecvecāki. Ja bērni ceļo kopā ar citu pieaugušo vai vieni, tiem jāiegādajas biļete ar 50% atlaidi. Bērniem līdz 6 gadu vecumam nav nepieciešama biļete.

Nākamā vilcienu kategorija Vācijas dzelzceļā ir IC vai Intercity. Šo vilcienu  ātrums ir ap 180–240 km/h.  Atšķirībā no ICE vilcieniem, IC nav tablo ar informāciju. Cenu ziņā nav būtiskas atšķirības starp ICE un IC vilcieniem.

Trešā grupa ir vietējās nozīmes vilcieni, kurus iedala reģionālos vai Regiobahn (RB) un reģionālos eksprešos vai Regio Ekspress (RE). RB pietur vai katrā pieturā un to maksimālais ātrums parasti ir līdz 110 – 130 km/h. Savukārt RE ātrums ir ap 120-160 km/h un tas pietur nozīmīgākās pieturvietās.

German Rail Pass

Šī ir vilciena karte, kas ļauj neierobežoti ceļot ar vilcienu pa Vāciju, sākot no trim  līdz 10 dienām. Attiecīgi 3 dienu 2. klasē rail pass maksā 175 EUR, bet 10 dienām 308 EUR. Izdevīga cena ir tad, ja ceļojat divatā –  diviem otrā klasē cena ir 258 EUR. Jauniešiem no 12 līdz 25 gadiem (ieskaitot) -speciālas cenas, bērniem no 6 līdz 11 gadiem (ieskaitot) – 50% atlaide. German Rail Pass var izmantot arī ICE ātrvielcienos.

The Schönes Wochenende Ticket

Šī ir brīvdienu biļete – derīga vai nu sestdienā vai svētdienā – vienā dienā – no pusnakts līdz nākamās dienas 3:00 naktī. Ar šo biļeti var ceļot ar reģionālajiem vilcieniem visā Vācijas teritorijā. Cena – 39 EUR, pērkot internetā. Biļete ir derīga līdz piecām personām, kas ceļo kopā, kā arī vecākiem un vecvecākiem ceļojot kopā ar bērniem līdz 14 gadiem (ieskaitot).

Länder Tickets

Šīs ir apgabalu biļetes, kas der konkrētiem reģioniem. Jebkurā  dienā 5 cilvēku grupa vai vecāki (var būt arī viens vecāks) un bērni līdz 14 gadiem (ieskaitot) var braukt ar reģionālo vilcienu no 9:00 rītā līdz  3:00 naktī nākamajā dienā, bet brīvdienās – no pusnakts līdz 3:00 naktī nākamajā dienā. Cena – no 28 EUR. 

Informācija un biļešu iegāde internetā http://www.bahn.de.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


septiņi + 6 =