Ceļojumi pa Eiropu

Ālandu salas – makšķernieku un riteņbraucēju paradīze

Ālandu salas atrodas Baltijas jūrā starp Zviedriju un Somiju. Tās sastāv no apmēram 6700 salām. Ālandu salas ir Somijas piederoša, taču autonoma salu grupa. Šejieniešiem ir savs parlaments, karogs, lietošanā ir gan somu, gan zviedru valodas, un paši iedzīvotaji sevi uzskata nevis par somiem vai zviedriem, bet par ālandiešiem. Āutomašīnām ir savi Ālandu numuri, pasta sūtījumiem – savas ālandu markas. Iedzīvotāju galvenās nodarbes ir zvejniecība, lopkopība un tūrisms. Angļu valodu salās var arī nesaprast, bet prāmju vai autobusu saraksti mēdz būt tikai zviedriski.

Ālandu salas ir raksturīgas ar savu mieru, lielu sakoptību un rūpēm par ekoloģiju. Zila jūra, zilpelēkas klintis, sūnas, ķērpji, koši ziedi, meži un ezeri, daudz ogu un sēņu – tas viss raksturo šīs salas.

Galvenā sala (Ālande), uz kuras atrodas arī galvenā pilsēta Marianhamna, ir salas kultūras un tūrisma centrs. Lielo salu var ar automašīnu izbraukt vienas dienas laikā, bet, ceļojot ar velosipēdu būs nepieciešamas vismaz divas dienas. Uz salas ir senas, ļoti skaistas baznīcas. Meža vidū paveras akmeņu lauki – vikingu apbedījumu un kulta vietas.

Lielākās salas ir savstarpēji savienotas ar tiltiem tik nemanāmi, ka varat arī  nepamanīt, ka jau atrodaties uz nākamās salas. Ceļošanai no salas un salu vēl aizvien ir regulāra prāmju satiksme. Riteņbraucējiem un kājāmgājējiem braucieni ar prāmjiem ir bezmaksas.

Uz Ālandu salu kartēm ir atzīmēti desmitiem dažādi ar ceļa zīmēm norādīti riteņbraukšanas maršruti. Vajadzētu apmeklēt Ālandu salu lielākos kalnus Ordalu (128 m virs jūras līmeņa) un Getu (98 m), no kuriem paveras brīnišķīgs skats virs mazajiem līčiem. Velosipēdu iznomāšanas punkts RO-NO RENT ir vienmēr atvērts un atrodas  Marienhaminas ostā. Uz salām ir padomāts par tūristiem, jo uz katra stūra ir ceļazīmes ar norādēm par apskates vietām. Gandrīz katrā ciemā kāds vietējais ir atvēris muzeju.

Makšķernieku paradīze.

Ālandu salas ar saviem līcīšiem un salām ir makšķernieku paradīze. Ļoti daudz līdaku, asaru. Arī taimiņi, laši, zandarti. Labākais lašu ķeršanas laiks ir no aprīļa līdz jūnijam, jūras forele pavasaros dodas krasta ūdeņos sildīties, līdakas vislabāk ķeras no septembra līdz decembrim. Asaris ir tik parasts, ka to var ķert visu gadu.

 

Ālandu salās var nokļūt tikai ar prāmi vai lidmašīnu.

Tā kā lidmašīnas lido tikai no Helsinkiem (4 reizes dienā kompānija AirAland) un Stokholamas Arlandas lidostām, tad ērtāk un ekonomiskāk būtu izmantot jūras ceļu. Limašīnu biļešu cenas nav zemākas par 140 EUR vienā virzienā. Vēl uz Alandu salām lido Turku Air no Somijas pilsētas Turku, taču šīs biļetes maksā 233 EUR vienā virzienā.

http://www.tallink.lv/ nodrošina prāmju satiksmi no Stokholmas uz Ālandu salām un no Tallinas uz Ālandu salām.

Cenas ceļojumam vienā virzienā no Stokholmas uz Ālandu salām (Marianhamna).

Rīta reiss (7:10-13.35).

Sēdvieta:
Pieaugušajiem: 6LVL (zaļajās dienās) un 11LVL (sarkanajās dienās)
Bērniem 6-17.g.: 3LVL (zaļajās dienās) un 6LVL (sarkanajās dienās)

Lētākā kajīte 32 Ls (zaļajās dienās) vai 60 Ls (sarkanajās dienās)

Vakara reiss (17:00 – 0:50).

Lētākā kajīte 53Ls (zaļajās dienās) vai 100Ls (sarkanajās dienās).

No Tallinas uz Ālandu salām kursē viens reiss dienā.  (18:00-4:50).

Cenas 101 Ls  (zaļajās dienās) vai 137 Ls (sarkanajās dienās) par lētako kajīti.

Sarkanās  dienas (augstākā cenu kategorija) ir  piektdienās un katru dienu, sākot no 10. jūnija līdz 14. augustam. Pārējās ir zaļās dienas.

Tallink reisu biļešu cenām  tiek dota 15% atlaide, pērkot biļetes vismaz 28 dienas iepriekš. Pērkot internetā – 10% atlaide, ja biļeti iegādāsieties vismaz dienu iepriekš.

Lētākajās kajītēs var pirkt arī atsevišķu gultas vietu. Cena būs ceturtā daļa no visas kajītes cenas.

Pērkot visu kajīti, vienam bērnam līdz 11 gadu vecumam brauciens bez maksas; cenā nav iekļauta atsevišķa gultas vieta.

Cenai vēl jāpierēķina 2 Ls par rezervēšanu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


deviņi − = 7