Praktiski padomi ceļojuma organizēšanā

Kā atrast naktsmītni?

Internetā ir daudz vietņu, kas piedāvā rezervēt naktsmītnes. Google meklētājā pietiek ievadīt pilsētas vai vietas nosaukumu un jau pašā sameklēto rezultātu augšpusē jūs varēsiet ieraudzīt lapas ar naktsmītņu piedāvājumu. Viena no vispopulārākajām viesnīcu rezervēšanas vietnēm ir http://www.booking.com/.

Informācija ir izklāstīta dažādās valodās, arī latviešu. Informācija, meklāšanas un kārtošanas iespējas ir plašas. Rezervējot naktsmītni, jums būs jāievada maksājumu kartes dati, taču pārsvarā gadījumu jums no kartes uzreiz nekas netiks atvilkts un jūs norēķināsieties uz vietas viesnīcā. Kartes datiem ir informatīvs saturs un nauda var tikt atskaitīta, ja gadījumā neieradīsieties un nesamaksāsiet rezervētajā naktsmītnē (lielākoties gadījumos nauda tiek atvilkta par pirmo nakti). Šajā vietnē rezervētajām naktsmītnēm var būt dažādi nosacījumi. Ir viesnīcas, kur rezervāciju var atcelt līdz pat rezervācijas dienai, ir naktsmītnes, kur tiek iekasēta zināma maksa par rezervācijas atcelšanu, ir naktsmītnes, kur rezervāciju nevar atcelt.  Šajā vietnē tiek piedāvātas gan dārgas viesnīcas, gan lēti hosteļi. Ja jums ir svarīgas izmaksas, varat meklēšanas rezultātus sakārtot pēc cenas un tad izvēlēties piemērotāko.

Interneta vietne www.hotelscombined.com piedāvā cenu salīdzinājumu naktsmītnēm  vairāk kā 12  populārākajās naktsmītņu rezervācijas interneta vietnēs. Te tāpat jūs norādiet vēlamo pilsētu, datumus un citas meklēšanas opcijas un iegūsiet informāciju par naktsmītnēm un  to, kādu cenu piedāvā  konkrētā kompānija. Tālāk jau jūs izvēlēsieties, kur tieši veikt rezervāciju.

Ja mēklējat hosteļa tipa naktsmītnes, varat izmantot lapu  http://www.hostelworld.com.

Arī šī vietne ir pieejama latviešu valodā, bet tomēr vēlams izvēlēties angļu valodu, jo tulkojumi nav līdz galam izstrādāti un valstu izvēlnes netiek sakārtotas pēc latviešu alfabēta, kas apgrūtina meklēšanu.

Varat meklēt naktsmītnes arī attiecīgās pilsētas vai vietnes interneta lapās. Bieži tajās ir arī tūrisma informācija un koordinātes viesnīcām un citām naktsmītnēm.

Ja braucat uz atpūtas kūrortiem vai slēpošanas kūrortiem, varat meklēt naktsmītnes šo kūrortu lapās. Bieži vien lētākajām naktsmītnēm (tās var būt arī istabas pie vietējiem iedzīvotājiem) tiek uzrādīts tikai tālruņa numurs. Vēlams gan būtu, ja varētu sazināties pa e-pastu, jo tad var izslēgt nejaušības, kas var rasties valodas barjeru dēļ, sarunājoties pa telefonu. Bieži vien individuāli rezervētajām naktsmītnēm tiek pieprasīta zināma priekšapmaksa.

Pastāv iespēja arī nemaksāt par naktsmājām.

Pasaulē ir vairāk kā miljons brīvprātīgo Hospitalityclub un Couchsurfing dalībnieku, kas labprāt un bez atlīdzības uzņem pie sevis mājās ceļotājus, iepazīstina ar apkārtni, savu kultūru. Pievienošanās šīm organizācijām ir bezmaksas un to iespējams veikt interneta vietnēs  www.couchsurfing.com un  www.hospitalityclub.org. Katram reģistrētajam dalībniekam ir savs profils, kur viņs norāda ziņas par sevi, savu piedāvājumu naktsmītnēm. Jūs varat arī pats nepiedāvāt savu naktsmītni, ja jums tas nav iespējams. Pēc naktsmītnes izmantošanas uzrakstiet atsauksmi par programmas dalībniekiem, pie kuriem viesojāties. Vienošanās par naktsmītni notiek ar interneta lapas palīdzību – izvēlētajam programmas dalībniekam tiek nosūtīts e-pasts un viņš var brīvi izvēlēties, vai uzņemt jūs uzņemt pie sevis, vai nē. Šādi jūs varat iegūt ne tikai naktsmītni, bet arī draugus, uzzināt vairāk par vietējo kultūru un tradīcijām.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


+ 5 = četrpadsmit