Lētie lidojumi Praktiski padomi ceļojuma organizēšanā

Kā vislētāk nopirkt Ryanair aviobiļetes

Katru dienu šīs aviokompānijas mājas lapā www.ryanair.com var atrast īpašos piedāvājumus. Ja gadu vai divus iepriekš bija piedāvājumi par 0.01 Ls, 2 Ls, 3 Ls, tad tagad pēc Īslandes vulkāna nedienām tik izdevīgus piedāvājumus vairs neatrast.

No Rīgas parasti ir trīs galamērķi par viszemākajām cenām – Stokholma, Tampere, Oslo. Zemākās cenas varētu būt ap 5 EUR, jeb 3.50 Ls. Biežāk zemākā cena varētu būt 8 EUR. Parasti viens šāds piedāvājums ir spēkā aptuveni 3 dienas. Lapā ir konkrēti uzrādīts, līdz kuram laikam piedāvājums ir spēkā. Tāpat parasti šim piedāvājumam ir noteikts termiņš, kad lidojums ir spēkā. Visbiežāk tie ir kādi 2 mēneši.

Tagad ir iespējams lidot arī no mūsu kaimiņvalstu lidostam Tallinas, Kauņas un Viļņas. No Tallinas interesants galamērķis varētu būt Barselona, kurš netiek piedāvāts no Rīgas, bet no Kauņas ir vairāk interesantu galamērķu – Parīze, Barselona, Kosas un Rodas salas Grieķijā, Alikante Spānijā.

Lai atrastu lētākos piedāvājumus, vajadzētu Ryanair mājas lapu apmeklēt regulāri, pat katru dienu. Noteikti vajadzētu apskatīties piedāvājumu pēc iepriekšējā piedāvājuma beigām. Ja ceļojuma datums jums nav svarīgs, būtu lietderīgi pārbaudīt visus datumus, kuros ir īpašais piedāvājums, pastaigāt turp un atpakaļ pa nedēļām un izvēlēties piemērotāko. Vislabāk,  ja izdodas atrast nevis  “regular fare” , kam parasti tiek pieskaitīti lidostas nodokļi un maksa par “online checking” 4,30Ls, bet reisus, kam ir “Free Online Check in”. Tiem vairums gadījumu arī lidostas nodokļi nav jāmaksā.  Atrodot kādu Jums izdevīgu piedāvājumu, nevajadzētu ilgi apsvērt un atlikt biļešu iegādi uz nākamo dienu,  jo  cena konkrētam reisam var mainīties pat pēc dažām stundām.

Kā jau visām lētajām avikompānijām, jāņem vērā, ka biļeti apmainīt nevarēs, par vārda maiņu  nāksies šķirties no 100 €. Tā kā jauna biļete parasti ir lētāka, visizdevīgāk ir nopirkt jaunu biļeti.

Visbiežāk lidojumi notiek uz mazākām lidostām, kas no pilsētas var būt pat 100km attālumā. Tā kā vajadzētu ceļojuma izmaksām pievienot maksu par autobusa vai vilciena biļeti līdz lielajai pilsētai.

Daudzos gadījumos lidojums notiek vai nu agri no rīta, vai arī vēlu vakarā, kas var ierobežot tālāko ceļojuma saplānošanu. Ja veido lidojumus ar pārsēšanos, var būt nepieciešamas naktsmītnes, lai sagaidītu nākamās dienas ceļojuma turpinājumu, vai arī var nākties nakšņot lidostā.

Ja mēģinat veidot savienotos lidojumus, visērtak Ryanair lapu atvērt divos dažādos interneta pārlūkos (piemēram, IE un Mozilla vai Chrome) un vienā izvēlēties pirmo ceļojuma posmu, otrā – otru posmu.

Ja dažus gadus atpakaļ varēja ar Visa Electron karti varēja nopirkt Ryanair biļetes bez transakcijas maksas (6 EUR par katru virzienu katram pasažierim), tad tagad šāda iespēja pastāv tikai īpašu MasterCard Prepaid kartes īpašniekiem.  Ja bieži ceļojat ar Ryanair vai arī pērkat biļetes visai ģimenei, vai veidojat kombinētos reisus, šīs kartes iegāde noteikti atmaksāsies. Šīs kartes neviena Latvijas banka nepiedāvā un tas ir iespējams iegādāties tikai internetā. Viena no vietnēm, kas piedāvā šo karti ir http://www.moneybookers.com/.

Lai piereģistrētos kartei, jāaugšuplādē ieskanēts pases un dzīvesvietas pierādījuma attēls. Pēc tam var pieteikties MasterCard Prepaid kartei. Tās gada maksa ir 10 EUR gadā. Visizdevīgāk izvēlēties EUR karti. Karti saņemsiet pa pastu. Lai piesaistītu savu esošo bankas karti, no kuras ieskaitīsiet naudu Moneybookers un līdz ar to MasterCard Prepaid kontā, no jūsu  kartes tiks atvilkta kontrolsumma (aptuveni 2 EUR), kura paliek Moneybookers kontā,  un ko pēc tam varat izmantot pirkumiem. Kad esat karti saņēmuši, ieskaitiet Moneybookers.com kontā attiecīgu biļetes cenu, un, portālā Ryanair.com portālā, nopērciet biļetes, uzrādot MasterCard Prepaid kartes datus.

Diezgan bieži dažādos portālos parādās aicinājums kādam piedāvāt nopirkt Ryanair biļetes ar Moneybookers karti. Varat mēģināt atrast kādu paziņu vai citu cilvēku, kas nopirks jums biļetes bez transakcijas maksas.

Varat izmantot arī lapu Skyscanner, kurā var viegli salīdzināt lidojumu izmaksas no sākumvietas uz galamērķi. Šeit būs redzami arī Ryanair lidojumi, kā arī daudzas citas aviokompānijas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


− 1 = astoņi