Ceļojumi pa Eiropu

Tampere (Somija) – īsais ceļojums

Tampere ir trešā lielākā pilsēta Somijā, aiz Helsinkiem un Espo. Tā ka lētā aviokompānija “Ryanair” atsāk lidojumus uz Tamperi, tas ir viens no patīkamākajiem galamērķiem nedēļas nogales vai īsajam 2-3  dienu ceļojumam, it sevišķi ar bērniem.

Tamperē atrodas milzīgs atrakciju un izklaides parks Sarkaniemi – tas tad arī būtu ceļojuma mērķis.

Atpūtas un izklaides parks Sarkaniemi strādā no 11:00 līdz 19:00. No Tamperes centra ar kājām līdz parkam var  nokļūt aptuveni 10 minūtēs. Atrakciju parkā ir galvu reibinoši karuseļi. Jāpiebilst, ka atrakciju parkā darbojas auguma ierobežojums, kas pārsvarā ir 1.20 m. Trakākajos karuseļos mazus bērnus neielaiž. Pie kases, kā arī katra pieaugušajiem domātā karuseļa, atrodas darbinieks, kuram līdzās ir metra mērs un katrs, kura auguma garums izraisa šaubas, tiek nomērīts.

Milzīgajā teritorijā atrodami ne tikai karuseļi un atrakcijas jebkurai gaumei, bet arī delfinārijs, akvārijs, planetārijs, muzejs un pat neliels zoodārzs. Atrakciju parkā 168 metru augstumā slejas augstākais observatorijas tornis Ziemeļvalstīs Nasineula tornis. No tā paveras fantastisks  skats uz visu Tamperi un tās apkārtni. Skatu torņa virsotnē ir arī restorāns, kurš lēnām griežas ap savu asi. Augšup tornī uzved ātrgaitas lifts (6 m/s).

Dienas biļete Sarkaniemi atrakciju parkā pieaugušajiem (pieaugušais skaitās arī bērns augumā virs 1.20 m) maksā  34 EUR. Cenā iekļautas visas atrakcijas, tai skaitā delfinārijs, akvārijs, planetārijs, muzejs un zoodārzs).  Biļetes cena bērniem augumā līdz 1.20 m  (virs 4 gadiem) – 29 EUR, bērniem līdz 4 gadiem – 19 EUR.  Ja vēlaties arī nākamajā dienā turpināt parka apmeklējumu, varat nopirkt 2. dienas biļeti par 15 EUR, bērnam  par 10 EUR. Šī otrās dienas biļete jāiegādājas, pametot parku un tā derīga tikai sekojošajā dienā. Parka oficiāla mājas lapa  http://www.sarkanniemi.fi.

Pēc pašreizējā saraksta  Ryanair lidmašīnas ielido Tamperē 15:15. Tā kā šajā dienā parku apmeklēt vairs nepaspēsiet, varat pirmās dienas vakarpusi veltīt pašas Tamperes apskatei. No Tamperes uz Rīgu  Ryanair dodas 12:40. Tātad pie ceļojuma izmaksām jāpieskaita arī divas naktis viesnīcā. Naktsmītnes Somijā nav lētas. Var mēģināt atrast piemērotu hosteli, taču trīsvietīgu istabu lētāk par 85 EUR atrast būs grūti.

Naktsmītnes Tamperē varat meklēt šeit – tiks dots cenu salīdzinājums 12 populārākajās naktsmītņu rezervēšanas vietnēs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


seši × = 12