Ceļojumi pa Eiropu

Rodas sala Grieķijā

Tā ir trešā lielākā Grieķijas sala, kas atrodas Egejas jūrā,  18 km uz dienvidrietumiem no Turcijas. Sala ir aptuveni 80 km gara un 38 km plata. Šī sala ir  lieliska vieta atpūtai un kultūras baudīšanai.

Rodā 300 dienas gadā spīd saule, tas ir arī  ar vissiltākais reģions Grieķijā. Lietus parasti nelīst no maija vidus līdz pat oktobra vidum.

Salas galvenā lidosta, uz kuru lido arī lētā aviokompānija Ryanair, atrodas 14 km uz dienvidrietumiem no galvaspilsētas Rodas, blakus ciematam Paradisi. Rodas pilsēta ir sasniedzama 20 minūšu braucienā uz ziemeļiem. Uz to kursē arī autobusi.  Lidostā ir pieejami visu populārako auto nomu pakalpojumi.  Lētākie lidojumi no Kauņas uz Rodas salu maksā aptuveni 50 Ls vienā virzienā.

Salā ir smilšaini liedagi, skaistas dabas ainavas un brīnišķīgas pludmales.  Austrumkrasta pludmales ir piemērotas peldēšanai, bet Rietumkrasts ir vējaināks un vairāk piemērots sērfošanai, braukšanai ar ūdensslēpēm, niršanai. Rietumkrastā atrodas arī trešais lielākais akvaparks Eiropā Faliraki. Gar krastmalu sacelts daudz viesnīcu.

Pa salu var ērti pārvietoties ar velosipēdiem. Velonomās jūs varēsiet izīrēt velosipēdus gan vienai dienai, gan pat visai nedēļai.

Sala nosaukta par godu nimfai Rodai un rozei,  jo tās skaistums līdzinās rozes ziedam.

Rodas pilsēta ir lielākā viduslaiku pilsēta Eiropā, un tā ir iekļauta Pasaules kultūras mantojumu sarakstā.

Salas lepnums –  Lindos pilsēta. Tā ir viduslaiku pilsēta ar šaurām, bruģētām ieliņām un baltām mājām. Šeit apskatāmi Senās Grieķijas kultūras pieminekļi – akropole, protams, daudz mazāka nekā Atēnās, bet tāpat ar grieķu tempļa drupām, doriskais Afrodītes templis, stoa ar 42 kolonnām. Pa ceļam uz Lindos var redzēt olīvkoku birzis.

Lilmestru pils ir cietoksnis cietoksnī, kas reiz kalpoja par mītni 19 Rodas lielmestriem. Te vērts ir apskatīt vairākas nenovērtējamas mozaīkas, tostarp arī grīdas mozaīka, kuras centrālais objekts ir medūzas Gorgonas čūskām vītā galva.

Filerimos kalns – viens  no skaistākajiem visā Rodā, uz tā atrodas svētvieta – Filerimo klosteris.

Taureņu ieleja jeb Patalaudes – šaura, zaļa ieleja, kuru šķērso daudzi koka tiltiņi. Tur tūkstošiem taureņi noklājuši ielejas kokus un klintis, nokrāsojot tos dažādās krāsās un radot elpu aizraujošas ainavas.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


četri + 2 =