Ceļojumi pa Eiropu

Sāmsala – Igaunijas lielākā sala

Ja mums, latviešiem, nav nevienas salas (bēdīgi un netaisnīgi), tad igauņiem tādu ir ap 1500. Lielākā no tam – Sāmsala jeb Sāremā. Tajā dzīvo aptuveni 35000 iedzīvotāju, bet galvaspilsētā Kuresārē – 16000.

Ap 40% salas klāj mežs. Lielākais ezers ir Sūrlahts. Salā atrodas ap 10 pirms aptuveni 4 000 gadiem izveidojušies meteorītu krāteri.  Vislielākais un visslavenākais no tiem— Kāli meteorīta krāteris.

Salā ieteicams apskatīt Kuresāres bīskapa pili, Mihkli brīvdabas muzeju, Pangas klintis, kas paceļas 22 m augstumā virs Baltijas jūras.

Pēdējos gados Sāmsala ir attīstījusi SPA biznesu, aicinot ikvienu baudīt atpūtu un SPA procedūras. Varat rezervēt kādu no SPA kompleksiem Sāmsalā šeit.

Divu dienu ceļojumus uz salu organizē daudzi Latvijas ceļojumu biroji, bet, protams, varat ceļot paši. Jauks varētu būt ceļojums pa salu ar velosipēdu. Sala gan nav mazākā un attālumi nav mazi velosipēda ceļojumam, bet tā ir lieliska iespēja izbaudīt salas dabu.

Sāmsalā var nokļūt ar prāmi Virtsu-Kuivastu (Muhu sala)- Virtsu.

Prāmis kursē aptuveni reizi stundā. Cena pieaugušajam 2.24 EUR, skolēniem – 1.12 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam bez maksas. Automašīnas pārvadāšana, sākot no 6,39 EUR (cena ir atkarīga no automašīnas izmēriem, savukārt piektdienās un svētdienās, cenai par automašīnas pārvadāšanu var tikt piemērots koeficients 1.5). Velosipēda pārvadāšana – 0.96 EUR. Sīkāka informācija http://www.laevakompanii.ee/. Attālums starp  Virtsu un  Kuivastu ir 7 km un tas tiek paveikts aptuveni 30 minūtēs. No  Kuivastu līdz galvaspilsētai Kuresārei ir 78 km.

Ceļš no Rīgas līdz prāmim Virtsu ir aptuveni 260 Km, ceļā pavadīsiet nepilnas 4 stundas.

Varat uz salu doties arī ar autobusu no Pērnavas vai Tallinas. Autobusu līnija http://www.bussipilet.ee/. No Pērnavas uz Kuresāri  ceļā pavadīsiet aptuveni 3 stundas, cena aptuveni 12 EUR vienā virzienā. No Tallinas uz Kuresāri – ceļā pavadīsiet aptuveni 4 stundas, cena aptuveni  12-15 EUR vienā virzienā.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


− 1 = septiņi