Ceļojumi pa Eiropu Lētie lidojumi Praktiski padomi ceļojuma organizēšanā Sabiedriskais transports Eiropā

Uz Stokholmu ar prāmi vai lidmašīnu?

Viens no Eiropas tuvākajiem galamērķiem – Stokholma Zviedrijā. Ja vēlaties nedēļas nogales ceļojumu, varat doties uz  šo pilsētu, apskatīt to un nākamās darba nedēļas sākumā atkal būt mājās – Latvijā.

Kā ceļot uz Stokholmu ir ātrāk un lētāk?

Kompānija Tallink katru dienu nodrošina prāmi uz Stokholmu. No Rīgas prāmis attiet plkst. 17:30 un pienāk Stokholmā 9:30 nākamajā dienā, savukārt no Stokholmas prāmis attiet 17:00 un pienāk Rīgā 11:00 nākamajā dienā. Tallink piedāvā kruīza braucienu – turp – vienas dienas vakarā, nakts uz prāmja,  atpakaļ – nākamās dienas vakarā. Cena, sākot no 27 Ls par vietu kajītē. Cenas ir atkarīgas no nedēļas dienas, tāpat jūlijā un augusta pirmajās divās nedēļās cena ir augstāka – sākot no 41 Ls par vietu kajītē. Patīkamāk būs, ja būsiet četri ceļotāji un pirksiet visu kajīti. Varat ceļot arī viens un maksāt par visu kajīti. Pērkot biļeti internetā vismaz 28 dienas iepriekš, saņemsiet 15% atlaidi, bet vismaz dienu iepriekš –10%. Pērkot visu kajīti, viens bērns līdz 11 gadu vecumam ceļo bez maksas, ja neaizņem atsevišķu guļvietu.

Ja vēlēsieties palikt Stokholmā ilgāk, būs jāpērk nevis kruīzs, bet gan biļete turp un atpakaļ. Cena vienā virzienā, sākot no 18 Ls par vietu kajītē, bet dienās, kad ir augstāka cenu kategorija (piektdienās, sestdienās, jūnija pēdējās divās nedēļās, jūlijā, augusta pirmajās divās nedēļās ), cena būs no 24.50 Ls par vietu lētākajā kajītē. Vēl jāpierēķina 2Ls par vietas rezervēšanu.

Ryanair lido uz Stokholamas lidostu Skavsta, kas atrodas 90 km no Stokholmas.  Pašlaik piedāvājumā var atrast biļetes par 5.69 Ls jeb 8 EUR vienā virzienā. Sestdienās un svētdienās gan cena ir no 15Ls līdz 20Ls par lidojumu vienā virzienā. Tā kā līdz Stokholmai no lidostas vēl jātiek, jāpierēķina arī autobusa vai vilciena biļetes cena – 9-12 Ls. Pierēķinām vēl transakcijas maksu par biļeti – 4.20 Ls.

Tātad – ar prāmi jūlijā Stokholmā varam nokļūt par 54 Ls (ar atladi, pērkot internetā – 45 Ls).

Ar lidmašīnu –  ~38Ls, bet visticamāk, ka dārgāk. Ja parēķina, ka gan Rīgas, gan Skavstas lidostā vēl ir jānokļūst, jābūt savlaicīgi, lai var iziet drošības kontroli, izdevīgāk varētu būt braukt ar prāmi, ja vien Ryanair nav kāds īpaši izdevīgs piedāvājums (pēdējā gada laikā gan tādi ir reti).

Par laimi, pastāv izvēles iespēja – tie, kam nepatīk šūpošanās, var lidot, bet tie, kas baidās pacelties gaisā – var izmantot jūras ceļu. Ceļa izmaksas būtiski neatšķirsies.

1 Comment

  1. Ar lidmasinu? Tas ir arprats! Kadas cenas ! Tad jau uz Ameriku lidot ir letak. Man vajag tikai uz Stockholmu,it otrdienas letie piedavajumi un ari vasaras letie piedavajumi.Ha,ha ! Kur tie ir?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


deviņi × = 63