Valastes ūdenskritums Igaunijā

Valastes ūdenskritums ir augstākais ne tikai Igaunijā, bet visās Baltijas valstīs. Tas atrodas pie Ontikas klints, kas ir 56 m augsta, un tā kritums ir 30,5 m.

Letipeas Ehalkivi akmens Igaunijā

Lielākais Baltijas dižakmens. Akmens augstums ir 7,5 m, garums – 16,5 m, platums – 14 m, bet apkārtmērs – 48,5 m.

Kuršu kāpa Lietuvā

Kuršu kāpair Baltijas jūras pussala - r 98 kilometrus gara, 0,4 – 4 kilometrus plata zemes strēle, kas stiepjas ziemeļu-dienvidu virzienā. No cietzemes to atdala 1600 kvadrātkilometru plašā iekšējā ūdenstilpne - Kuršu līcis

Dobeles pilsdrupas

Livonijas ordeņa pilsdrupas atrodas Dobelē, Bērzes upes labajā krastā.

Krakova Polijā

Krakova ir Polijas pilsēta, kuras centrs ir iekļauts UNESCO mantojuma sarakstā, kā lieliski saglabājusies vecpilsēta.

Fiesch pilsētiņa Šveicē

Skaista kalnu pilsētiņa Šveices Alpos

Ramsau Austrijā

Šeit ir kalnu slēpošanas kūrorts, kurš ietilpst Ski Amade kalnu slēpošanas apgabalā.

 

Uz Stokholmu ar prāmi vai lidmašīnu?

Viens no Eiropas tuvākajiem galamērķiem – Stokholma Zviedrijā. Ja vēlaties nedēļas nogales ceļojumu, varat doties uz  šo pilsētu, apskatīt to un nākamās darba nedēļas sākumā atkal būt mājās – Latvijā.

Kā ceļot uz Stokholmu ir ātrāk un lētāk?

Kompānija Tallink katru dienu nodrošina prāmi uz Stokholmu. No Rīgas prāmis attiet plkst. 17:30 un pienāk Stokholmā 9:30 nākamajā dienā, savukārt no Stokholmas prāmis attiet 17:00 un pienāk Rīgā 11:00 nākamajā dienā. Tallink piedāvā kruīza braucienu – turp – vienas dienas vakarā, nakts uz prāmja,  atpakaļ – nākamās dienas vakarā. Cena, sākot no 27 Ls par vietu kajītē. Cenas ir atkarīgas no nedēļas dienas, tāpat jūlijā un augusta pirmajās divās nedēļās cena ir augstāka – sākot no 41 Ls par vietu kajītē. Patīkamāk būs, ja būsiet četri ceļotāji un pirksiet visu kajīti. Varat ceļot arī viens un maksāt par visu kajīti. Pērkot biļeti internetā vismaz 28 dienas iepriekš, saņemsiet 15% atlaidi, bet vismaz dienu iepriekš -10%. Pērkot visu kajīti, viens bērns līdz 11 gadu vecumam ceļo bez maksas, ja neaizņem atsevišķu guļvietu.

Ja vēlēsieties palikt Stokholmā ilgāk, būs jāpērk nevis kruīzs, bet gan biļete turp un atpakaļ. Cena vienā virzienā, sākot no 18 Ls par vietu kajītē, bet dienās, kad ir augstāka cenu kategorija (piektdienās, sestdienās, jūnija pēdējās divās nedēļās, jūlijā, augusta pirmajās divās nedēļās ), cena būs no 24.50 Ls par vietu lētākajā kajītē. Vēl jāpierēķina 2Ls par vietas rezervēšanu.

Ryanair lido uz Stokholamas lidostu Skavsta, kas atrodas 90 km no Stokholmas.  Pašlaik piedāvājumā var atrast biļetes par 5.69 Ls jeb 8 EUR vienā virzienā. Sestdienās un svētdienās gan cena ir no 15Ls līdz 20Ls par lidojumu vienā virzienā. Tā kā līdz Stokholmai no lidostas vēl jātiek, jāpierēķina arī autobusa vai vilciena biļetes cena – 9-12 Ls. Pierēķinām vēl transakcijas maksu par biļeti – 4.20 Ls.

Tātad – ar prāmi jūlijā Stokholmā varam nokļūt par 54 Ls (ar atladi, pērkot internetā – 45 Ls).

Ar lidmašīnu –  ~38Ls, bet visticamāk, ka dārgāk. Ja parēķina, ka gan Rīgas, gan Skavstas lidostā vēl ir jānokļūst, jābūt savlaicīgi, lai var iziet drošības kontroli, izdevīgāk varētu būt braukt ar prāmi, ja vien Ryanair nav kāds īpaši izdevīgs piedāvājums (pēdējā gada laikā gan tādi ir reti).

Par laimi, pastāv izvēles iespēja – tie, kam nepatīk šūpošanās, var lidot, bet tie, kas baidās pacelties gaisā – var izmantot jūras ceļu. Ceļa izmaksas būtiski neatšķirsies.

Komentāri

  1. Inese saka:

    Ar lidmasinu? Tas ir arprats! Kadas cenas ! Tad jau uz Ameriku lidot ir letak. Man vajag tikai uz Stockholmu,it otrdienas letie piedavajumi un ari vasaras letie piedavajumi.Ha,ha ! Kur tie ir?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


8 × = četrdesmit

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

hollister pas cher hollister pas cher woolrich outlet online woolrich spaccio bologna moncler outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet outlet hogan scarpe hogan outlet online scarpe hogan outlet hogan outlet 2015 moncler outlet moncler outlet online piumini moncler outlet moncler sito ufficiale woolrich outlet online piumini woolrich outlet woolrich sito ufficiale peuterey outlet online piumini peuterey outlet peuterey outlet tiffany outlet canada goose outlet canada goose outlet italia outlet hogan moncler outlet woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale air jordan pas cher air jordan site officiel