Kalnu slēpošana

Kur labāk slēpot – Slovākijā vai Ukrainā?

Gan Slovākijas, gan Ukrainas kalnu slēpošanas kūrorti ir tuvākie lielie kalni Latvijas slēpotajiem. Pazīstamākie un lielākie šo valstu slēpošanas kūrorti ir Jasna Slovākijā un Bukovel Ukrainā.

Attālums – Rīga – Jasna – aptuveni 1200 km, no Rīgas līdz Bukovel  – arī aptuveni 1230 km.

Bukovel kūrortā  ir 14 pacēlāji, 50 km trašu. Tā kā pašam kūrortam pagājušajā sezonā tika svinēta 10 gadu jubileja,  visi pacēlāji ir jauni, pārsvarā četrvietīgi krēsliņu pacēlāji (viens trīsvietīgs pacēlājs).

Savukārt Jasnā kopumā ir  25 km trašu, pacēlāji- divi vagoniņi, 5 krēsliņu pacēlāji un 22 enkurveida pacēlāji.

Pacēlāju cenas 6 dienām Jasna 166 EUR (~116.5 Ls), bērni (6-12 gadi – dzimuši 01.01.2000-31.12.2005) – 116 EUR, juniori (dzimuši 01.01.1994-31.12.1999) – 133 EUR,

Savukārt, pacēlāju cenas Bukovel 6 dienām 1185 UAH (~76Ls), bērniem no sešu gadu vecuma – atlaides aptuveni 25%. Bukovel kūrorta mājas lapā gan par bērnu biļetēm nekas netiek minēts, bet iepriekšējā sezonā šādas atlaides bija.

Kūrorta trašu un pacēlāju skaita ziņā noteikti jādod priekšroka slēpošanai Ukrainā. Arī cenas pacēlājiem šeit ir draudzīgākas.

Jārēķinās, ka Ukrainā ceļi ir briesmīgi. Atbraucot no Ukrainas, ne viens viens varēs teikt,  ka Latvijā taču ir ļoti labi ceļi. Noteikti nevajadzētu braukt pa Ukrainas ceļiem naktī, ja nevēlas galīgi sabeigt mašīnu. Otra nepatīkamā lieta, ceļošanai uz Ukrainu ir rindas uz robežas. Lai gan Latvijas pilsoņiem vīzu uz Ukrainu nevajag, tomēr robežkontrole pastāv un rindā var nākties stāvēt ne mazāk par trīs stundām, bet šis laiks var ievilkties arī līdz pat piecām stundām. Bukovel kūrorts ir izveidots mūsdienīgs un vēl joprojām strauji attīstās. Apkārtnē un tuvākajos ciemos ir neskaitāmas mājiņas un viesnīciņas, kurās labprāt izmitinās viesus. Var braukt arī bez iepriekšējas naktsmītņu rezervēšanas – noteikti atradīsiet kādu namiņu, kurā apmesties. Cenas arī tad varētu būt mazākas. Pats Bukovel kūrorts piedāvā savas viesnīcas tieši blakus kalniem un pacēlājiem, bet, jāsaka, ka cenas ir Eiropas līmenī un nav tās mazākās. Internetā var atrast arī privātos apartamentus un rezervēt tos.

Piedāvājam pacēlāju cenu kalkulatoru, kas ļaus aprēķināt pacēlāju izmaksas septinos Eiropas kalnu slēposanas kūrortos.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


astoņi × 2 =