Valastes ūdenskritums Igaunijā

Valastes ūdenskritums ir augstākais ne tikai Igaunijā, bet visās Baltijas valstīs. Tas atrodas pie Ontikas klints, kas ir 56 m augsta, un tā kritums ir 30,5 m.

Letipeas Ehalkivi akmens Igaunijā

Lielākais Baltijas dižakmens. Akmens augstums ir 7,5 m, garums – 16,5 m, platums – 14 m, bet apkārtmērs – 48,5 m.

Kuršu kāpa Lietuvā

Kuršu kāpair Baltijas jūras pussala - r 98 kilometrus gara, 0,4 – 4 kilometrus plata zemes strēle, kas stiepjas ziemeļu-dienvidu virzienā. No cietzemes to atdala 1600 kvadrātkilometru plašā iekšējā ūdenstilpne - Kuršu līcis

Dobeles pilsdrupas

Livonijas ordeņa pilsdrupas atrodas Dobelē, Bērzes upes labajā krastā.

Krakova Polijā

Krakova ir Polijas pilsēta, kuras centrs ir iekļauts UNESCO mantojuma sarakstā, kā lieliski saglabājusies vecpilsēta.

Fiesch pilsētiņa Šveicē

Skaista kalnu pilsētiņa Šveices Alpos

Ramsau Austrijā

Šeit ir kalnu slēpošanas kūrorts, kurš ietilpst Ski Amade kalnu slēpošanas apgabalā.

 

Kur labāk slēpot – Slovākijā vai Ukrainā?

Gan Slovākijas, gan Ukrainas kalnu slēpošanas kūrorti ir tuvākie lielie kalni Latvijas slēpotajiem. Pazīstamākie un lielākie šo valstu slēpošanas kūrorti ir Jasna Slovākijā un Bukovel Ukrainā.

Attālums – Rīga – Jasna – aptuveni 1200 km, no Rīgas līdz Bukovel  – arī aptuveni 1230 km.

Bukovel kūrortā  ir 14 pacēlāji, 50 km trašu. Tā kā pašam kūrortam pagājušajā sezonā tika svinēta 10 gadu jubileja,  visi pacēlāji ir jauni, pārsvarā četrvietīgi krēsliņu pacēlāji (viens trīsvietīgs pacēlājs).

Savukārt Jasnā kopumā ir  25 km trašu, pacēlāji- divi vagoniņi, 5 krēsliņu pacēlāji un 22 enkurveida pacēlāji.

Pacēlāju cenas 6 dienām Jasna 166 EUR (~116.5 Ls), bērni (6-12 gadi – dzimuši 01.01.2000-31.12.2005) – 116 EUR, juniori (dzimuši 01.01.1994-31.12.1999) – 133 EUR,

Savukārt, pacēlāju cenas Bukovel 6 dienām 1185 UAH (~76Ls), bērniem no sešu gadu vecuma – atlaides aptuveni 25%. Bukovel kūrorta mājas lapā gan par bērnu biļetēm nekas netiek minēts, bet iepriekšējā sezonā šādas atlaides bija.

Kūrorta trašu un pacēlāju skaita ziņā noteikti jādod priekšroka slēpošanai Ukrainā. Arī cenas pacēlājiem šeit ir draudzīgākas.

Jārēķinās, ka Ukrainā ceļi ir briesmīgi. Atbraucot no Ukrainas, ne viens viens varēs teikt,  ka Latvijā taču ir ļoti labi ceļi. Noteikti nevajadzētu braukt pa Ukrainas ceļiem naktī, ja nevēlas galīgi sabeigt mašīnu. Otra nepatīkamā lieta, ceļošanai uz Ukrainu ir rindas uz robežas. Lai gan Latvijas pilsoņiem vīzu uz Ukrainu nevajag, tomēr robežkontrole pastāv un rindā var nākties stāvēt ne mazāk par trīs stundām, bet šis laiks var ievilkties arī līdz pat piecām stundām. Bukovel kūrorts ir izveidots mūsdienīgs un vēl joprojām strauji attīstās. Apkārtnē un tuvākajos ciemos ir neskaitāmas mājiņas un viesnīciņas, kurās labprāt izmitinās viesus. Var braukt arī bez iepriekšējas naktsmītņu rezervēšanas – noteikti atradīsiet kādu namiņu, kurā apmesties. Cenas arī tad varētu būt mazākas. Pats Bukovel kūrorts piedāvā savas viesnīcas tieši blakus kalniem un pacēlājiem, bet, jāsaka, ka cenas ir Eiropas līmenī un nav tās mazākās. Internetā var atrast arī privātos apartamentus un rezervēt tos.

Piedāvājam pacēlāju cenu kalkulatoru, kas ļaus aprēķināt pacēlāju izmaksas septinos Eiropas kalnu slēposanas kūrortos.

Komentāri

  1. jānis saka:

    vai varētu dabūt kādas privāto apartamentu adreses?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


× 9 = trīsdesmit seši

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

hollister pas cher hollister pas cher woolrich outlet online woolrich spaccio bologna moncler outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet outlet hogan scarpe hogan outlet online scarpe hogan outlet hogan outlet 2015 moncler outlet moncler outlet online piumini moncler outlet moncler sito ufficiale woolrich outlet online piumini woolrich outlet woolrich sito ufficiale peuterey outlet online piumini peuterey outlet peuterey outlet tiffany outlet canada goose outlet canada goose outlet italia outlet hogan moncler outlet woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale air jordan pas cher air jordan site officiel