Ceļojumi pa Eiropu Lētie lidojumi

Ar Ryanair uz Horvātiju

Horvātija – viens no pēdējo gadu populāriem ceļojuma mērķiem  atrodas gandrīz pašā Eiropas sirdī, tās krastus no rietumiem 1777 km garumā apskalo Adrijas jūra, Valstij pieder 1185 salas no kurām 67 ir apdzīvotas, lielākās no tām ir Krk un Kres sala. Salās pārsvarā ir kalnu klimats, bet dažviet gar Adrijas jūras piekrasti ir Vidusjūras klimats ar daudzām saulainām dienām, sausām un karstām vasarām.

Lētā aviokompānija Ryanair lido uz divām Horvātijas lidostām – Zadaru un Rijeku.

Zadaras lidosta atrodas 8 km no Zadaras pilsētas.  Zadaras pilsēta no lidostas ir ērti sasniedzama ar autobusu. Biļetes cena vienā virzienā ir  25 kn (2,25 Ls), iekļaujot bagāžas transportēšanu.

No Rīgas nav tiešo reisu uz Horvātiju, tāpēc jālido ar pārsēšanos. Tā kā no Rīgas tradicionāli vislētākās aviobiļetes ir uz Stokholmu, tad to arī būs visizdevīgāk izmantot par pārsēšanās vietu. Pēc pašreizējā lidojumu saraksta Ryanair uz Zadaru lido trešdienās ar rīta reisu 7:00 un sestdienās ar reisu plkst. 17:35,  savukārt atpakaļ trešdienās 10:10 no Zadaras, ielidojot Stokholmā 12:55 un sestdienās ar vēlo reisu plkst. 20:45, ielidojot Stokholmā plkst. 23:30. Tā kā reiss no Stokholmas uz Rīgu ir plkst. 14:15, trešdienās var mēģināt paspēt uz to. Protams, risks pastāv, jo starp lidojumiem ir 1h un 20 minūtes.
Viesnīcas Zadarā varat meklēt šeit.

Otrs Ryanair galamērķis Horvātijā ir Rijeka. Rijekas lidosta atrodas netālu no Omišalj pilsētas uz Krk salas, 17 km attālumā no Rijekas dzelzceļa stacijas. Krk sala ir viena no Kvarner arhipelāga salām, kas atrodas Adrijas jūras ziemeļu daļā. Salas  no iekšzemes ir sasniedzamas pa tiltu, kas savieno to ar Horvātijas iekšzemi vai arī ar prāmi.

Pati Rijeka ir pilsēta  rietumos, Dalmācijas ziemeļos pie Adrijas jūras.Pilsētā ir saglabājušās romiešu un viduslaiku arhitektūras pieminekļi

Salas Krk teritorija ir 409,9 km2, augstākais punkts atrodas 569 m virs jūras līmeņa. Krk ir maigs Vidusjūras klimats ar vidējo vasaras temperatūru 23 grādi pēc Celsija. Ūdens temperatūra ir 23 – 25 grādi.

Uz Rijeku no Stokholmas Ryanair lido divas reizes nedēļā – piektdienās un pirmdienās ar agro rīta reisu plkst. 6:30.

Atpakaļ no Rijekas – šajās pašās dienās plkst. 9:45, ielidojot Stokholmā plkst. 12:10. Tā kā reiss uz Rīgu ir 14:15, tad atpakaļ var savienot pārlidojumus ar minimālu uzturēšanos Stokholmas lidostā. Divas stundas strap reisiem būtu pietiekoši. Turpceļā gan nāksies nakšņot Zviedrijā.

Var, protams, kombinēt arī reisus lidojot turp uz vienu lidostu, bet atpakaļ uz otru Horvātijas lidostu. Uz Zadaru Ryanair lido arī no Briseles un Karlsruhes, tā kā iespējams arī šīs lidostas izmantot par pārsēšanās vietu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


6 + = piecpadsmit