Ceļojumi pa Eiropu Lētie lidojumi

Bādenbādenes lidosta: Ryanair lidojumi no Rīgas

Šajā pavasarī Ryanair ir parādījies jauns galamērķis uz  Karlsruhe-Baden. Tā ir neliela lidosta Vācijā, netālu no Francijas robežas. Lidosta atrodas 40 km uz dienvidiem no pilsētas Karlsruhe, 12 kilometrus uz rietumiem no Baden Bādenas un 55 kilometrus uz ziemeļiem no Strazbūras Francijā. Ryanair no Rīgas un atpakaļ lido otrdienās, ceturtdienās un sestdienās. Lidojuma ilgums ir 2 stundas 10 minūtes. No Rīgas lido vakara reiss, kas galamērķī ir 22.30, atpakaļ lidmašīna izlido 17:30, tā kā izlidošanas dienu vēl var izmantot ekskursijām un pasākumiem.

Uz Baden Bādenes dzelzceļa staciju reizi stundā kursē 205. pilsētas autobuss, tālāk ar 201. autobusu var aizbraukt  līdz pilsētas centram, biļetes cena ir 2,50 eiro, brauciena ilgums – 30 minūtes. Biļeti var iegādāties lidostā un tā derīga braucienam līdz centram.

Ja Ryanair ielido bez kavēšanās, var paspēt uz pēdējo autobusu uz Baden Bādenu plkst.  23:00. Sestdienās gan pēdējais reiss uz  Baden Bādenu attiet jau 21:40, tāpēc vai nu jāizmanto taksometra pakalpojumi  (cena aptuveni 30 EUR) vai jānakšņo viesnīcā blakus lidostai.

Braucot atpakaļ uz Baden-baden Airpark lidostu, jāievēro, ka lidostas teritorijā ir trīs pieturas, vajag izkāpt pēdējā – Airport terminal – pieturā.

Ja vēlaties uzreiz nokļūt Karlsruhē, brauciet ar 205.autobusu līdz dzelzceļa stacijai. Tālāk ar vilcienu var nokļūt Karlsruhi. Vilciena biļetes cena ir 5,80 EUR.

Bāden Bādenes apkārtne ir ļoti skaista, tādēļ var paši izplānot maršrutu un izbraukt to ar auto vai izmantot vilcienu un apceļot skaistākās vietas.

Europa park ir viens no lielākajiem atrakciju parkiem Eiropā, kas piedāvā bērniem atrakcijas, vedot ceļojumā pa dažādām Eiropas valstīm. Parks atrodas pilsētā Rust, kas atrodas 66 km no Bādenbādenes. Biļetes cenas – pieaugušajiem un bērniem no 12 gadiem biļete maksā 37,50 eiro, bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja ir bezmaksas, bērniem no 4 – 11 gadiem – 33 eiro, savukārt bērniem līdz 12 gadiem dzimšanas dienā ieeja arī ir bez maksas.  Piemēram, transporta biļete (vilciens/autobuss) uz Europa park no Bāden Bādenes maksā 14,40 eiro vienā virzienā. Europark sadarbībā ar DB Bahn piedāvā kombinēto biļeti (ieeja + transports), bet tā būs spēkā braucot no Karlsruhes.

Vācijā sabiedriskā transporta tīkls ir ļoti attīstīts un piedāvā daudz un dažādas iespējas un atlaides, lai ceļotu par izdevīgāku cenu. Piemēram, ir tāda Schoenes Wochenende Ticket, kas par 40 eur piedāvā 5 cilvēkiem brīvdienās un svētku dienās ceļot pa visu Vāciju visu veidu transportā, izņemot IC, EC, ICE vilcienus, jeb ātrvilcienus. Ir iespēja izmantot arī  Baden-Wuertemberg Ticket.  Šī biļete darbojas visās dienās, arī darba dienās, to var izmantot tikai Baden-Wuertemberg reģionā. Vienam cilvēkam biļete maksā 21 EUR, katram nākošajam plus 4 EUR. Maksimāli šo biļetes veidu var izmantot 5 braucēji uz vienas biļetes.

Ar  bērniem interesanti  būtu apmeklēt Haut Koenigsbourg pili, pērtiķu kalnu un ērgļu šovu.
Ieeja pērtiķu kalnā maksā 8.50 EUR pieaugušajiem, 5 EUR bērniem no 5 līdz 14 gadu vecumam, bet bērniem līdz 5 gadu vecumam ieeja ir bez maksas. Pastaigai pa parku jāvelta apmēram 1 stunda, pastaigas garums – 800 metri.

5 km attālumā no Pērtiķu kalna atrodas Haut Koenigsbourg pils, kas celta 12. gadsimtā. Pils ir milzīga un tās apskatei būs jāvelta aptuveni divas stundas. Ieeja pilī masā 8 EUR, bet bērniem līdz 18 gadu vecumam ieeja ir bezmaksas.  Pirmajā mēneša svētdienā no novembra līdz martam pili var apmeklēt bez maksas.

2 km attālumā no Pērtiķu kalna var apmeklēt ērgļu šovu. Ērgļu apskatei vajadzēs aptuveni 1.5 stundas, ieskaitot 40 minūšu ilgo lidojuma šovu. Ieejas biļete pieaugušajiem maksā 9.5 EUR, bērniem no 5 līdz 14 gadu vecumam – 6 EUR.

Jāņem vērā, ka visas šiīs apskates vietas darbojas līdz 17:00 vai 18:00.

Karlsruhē var apmeklēt arī  Zoo,  kas atrodas tieši pretī stacijai. Biļetes maksā 6,50 eur piaugušajam,  un 4 EUR bērniem  no 6 līdz 15 gadiem. Pastāv arī kombinētās biļetes,  ģimenes biļetes  pieaugušajiem ar vairākiem bērniem.

Bāden Bādene ir kūrortu pilsēta, kas slavena ar saviem karstajiem avotiem. Tajā ir 23 karstie avoti, kas nāk no zemes aptuveni 2 kilometru dziļumā ar 68°C temperatūru. Ik dienas aptuveni 800 000 litru vērtīgo ūdeņu nonāk virszemē. Var apmeklēt kādu no daudzajiem SPA, pirts un baseinu kompleksiem.

Jau izsenis Vācijā ir atšķirīgas pirtī iešanas tradīcijas, kā citur Eiropā. Proti, daudzās publiskās vietās pelkostīmu un peldbikšu lietošana pirtīs ir aizliegta. Ši likumam arī piemērojas kompleksu darba laiks, kas nosaka, ka dažas dienas nedēļā sievietes un vīrieši karsējas atsevišķi, satiekoties tikai atpūtas telpās, taču ir dienas, kad peldēties un sildīties saunās var abi dzimumi vienlaikus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


septiņi − = 4