Ceļojumi pa Eiropu Sabiedriskais transports Eiropā

Kā nokļūt no Barselonas lidostas līdz pilsētas centram.

BCN- Barselonas starptautiskā lidosta ( El Prat de Llobregat Aeropuerto vai Aeroport de Barcelona) atrodas 13 kilometrus uz dienvidrietumiem no pilsētas centra.  Lidostai ir divi termināļi (T1 un T2). T2 terminālis sastāv no trīs atsevišķām ēkām – T2A, T2B, T2C.

Taksometrs

Brauciens ar taksometru no T1 termināļa līdz pilsētas centram ilgst aptuveni 35 minūtes un maksā  aptuveni 30 EUR, bet no T2 termināļa – 25 EUR un 25 minūtes.

Pilsētas maršruta autobuss – Nr. 46

Starp lidostu un pilsētas centru – Plaça Espanya –  kursē maršruta autobuss Nr. 46

MB No. 46 autobusa pieturas no  Barcelonas lidostas:

 1. Airport, T1
 2. Airport, T2B
 3. Airport, T2C
 4. Autovia Castelldefels
 5. Avenida Granvia
 6. Hospital Oncologíc
 7. Ciencies
 8. Centre Commercial – Gran Via 2
 9. Centra del Prat
 10. Granvia
 11. Plaça Espanya
 12. Avenida Paral.lel
The No. 46 Stop at Plaça Espanya
The No. 46 Stop at Plaça Espanya

TMB No. 46 Autobusa pieturas no  Plaça Espanya:

 1. Plaça Espanya
 2. Gran Via
 3. Plaza Ildefons Cerdá
 4. Avenida Granvia
 5. Hospital Bellvitge
 6. Autovia Castelldefels
 7. Terminal T2B
 8. Airport, T1

Autobuss sāk kursēt piecos no rīta un kursē ik pa 20 minūtēm. Autobuss aizved līdz abiem lidostas termināļiem. Autobusā ir derīga T10 biļete. Autobuss ir sarkanā krāsā.

Vilciens

Strap pilsētas centru (Barcelona Sants) un  lidostu – T2 termināli kursē vilciens .  Cena par braucienu ir 4.10 EUR (bērniem no 4 līdz 14 gadiem – 40% atlaide) un brauciens ilgst aptuveni 25 minūtes. Vilcienu atiešanas laikus var meklēt šeit.  Jā jāizlido no T1 termināļa, uz to nav iespējams nokļūt ar kājām, ir jāizmanto bezmaksas  shuttle bus, kuru atiešanas un pienākšanas laiki ir saskaņoti ar vilcienu grafiku, un kuri kursē starp abiem termināļiem.

Nakts autobusi

Ja nepieciešams no un uz lidostu nokļūt naktī, iespējams izmantot nakts autobusus – N17 un N16, kuri kursē līdz pilsētas centram. Šie autobusi kursē no plst. 21.55 līdz 4:45, ik pa 20 minūtēm.  Nakts autobuss T16 apstājas pie termināļiem 2A, 2B un 2C, savukārt T17 pie termināļa T1.

Aerobus (eksperesis)

Dārgāk, taču ātrāk nokļūt lidostā vai pilsētas centrā no lidostas, ir izmantot Lidostas ekspresi (Aerobus). Maksa par vienu braucienu ir 5.90 EUR. Turp un atpakaļ biļete (izmantojam 15 dienu laikā) – 10.20 EUR. Autobuss kursē katras 12 minūtes. Autobuss A1 kursē uz T1 termināli, savukārt A2 uz T2 termināli. Šajos eksprešos ir ērti sēdekļi un daudz vairāk vietas bagāžai nekā parastajos TMB (pilsētas sabiedriskā  transporta tīkla) autobusos. Aerobusus var atsķirt pēc gaiši vai tumši zilās krāsas un lielā uzraksta “AEROBUS”. Brauciens līdz pilsētas centram ilgst aptuveni 30 – 35 minūtes.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


× 6 = četrdesmit divi