Ceļojumi pa Eiropu Ceļojumu apraksti Praktiski padomi ceļojuma organizēšanā

Ceļojums uz Budapeštu un Slovēniju – 3. daļa – kempingi Slovēnijā

Ceļojuma apraksta 1. daļa
Ceļojuma apraksta 2. daļa

Lai samazinātu naktmītņu izmaksas Slovēnijā nakšņojām teltīs kempingos. Jāsaka, ka Slovēnijā naktsmītnes nav lētas un arī kempingu izmaksas nē.

Slovēnijas kempingi atšķiras no Latvijas kempingiem ar to, ka dušas un tualetes ir daudz modernākas un sakoptākas. Lielākajos kempingos pieejami kafijas un tējas automāti. Ir tādi, kuru teritorijā atrodas pārtikas veikals un kafejnīca.

Slovēnijas kempingos tiek ņemta samaksa,  nevis par teltsvietu, bet par personu. Cenas ir aptuveni 11-14 EUR pieaugušajam un kāda 30% atlaide bērnam. Ir vietas, kur bērns skaitās līdz 13,99 gadu vecumam, ir – kur līdz 18 gadiem. Līdz 7 gadu vecumam, lielākoties, ir bezmaksas pakalpojums.  Jāpiebilst, ka vēl tiek iekasēts tūrista nodoklis – aptuveni 60 centi par personu. Lielākajos kempingos tiek aprēķināta arī reģistrācijas maksa – 1 eur par personu. Līdz ar to mums lētakais kempings bija 24 EUR, bet dārgakais – 64 eur, par iespēju uzsliet savas 2 teltis, izmantot tualeti un nomazgāties dušā. Jāmaksā par kempingu pie izrakstīšanās. Visos kempingos bija jāuzrāda visu viesu pases.

Kempingos ir pieejams arī bezmaksas Wifi, taču, jāsaka, ka visos kempingos, izņemot vienu,  internets strādāja ne ilgāk par stundu un pēc tam pazuda. Nākamajā dienā pieslēgties arī reāli neizdevās. Bija kempingi, kur internets pazuda pēc pirmajām 15 minūtem. Tāpat, jāpiebilst, ka internets nav pieejams visā kempinga teritorijā. Lielākoties, Wifi parādās tikai recepcijas tuvumā.

Aprakstīšu tuvāk sešus kempingus, kuros gulējām.

 

Kempings Mariborā

Pirmais un viens no patīkamākajiem kempingiem. No tā paveras skaists skats uz kalniem. Vienīgais kempings, kurā arī otrā rītā bija pieejams WiFi. Internets gan bija, tikai recepcijas tuvumā, taču tā kā kempings nav liels un recepcijas tuvumā ir galdi ar krēsliem, kur ērti var pasēdēt ar savu datoru, tad tas apgrūtinājumu neradīja. Maziem bērniem pieejams koka rotaļu laukums ar slīdkalniņiem. Atrašanās vieta – 7 km no Mariboras centra. Kopā samaksājām 33 EUR. Šis bija vienīgais kempings, kurā neprasīja visu viesu pases, bet pietika tikai ar vienu. Kempingā ir pieejams automāts karstajiem dzērieniem. Izrakstīšanās līdz 13:00.

Kempings Lučē

Šis ir neliels kempings, blakus Savicas upei. Ir pieejami galdiņi un soli, pie kuriem pabrokastot. Siltais ūdens – ļoti remdens. Naktī dzirdama krāčaina upe. Kopā samaksājām 36 Eur.

Kempings Bledā

Šis kempings atrodas blakus Bledas ezeram. Izejot no kempinga teritorijas, var piekļūt ezeram un peldēties. Šeit tiek iekasēta reģistrācijas maksa – 1 EUR par personu. Kopumā, patīkams kempings. Par šo kempingu samaksājām 45.32 EUR.

Kempings Adria

Atrodas netālu no kūrortpilsētas Koperas.

Šis bija vislielākais, visdārgākais, visapdzīvotākais kempings. Liela kempinga teritorija. Pieeja jūrai. Kempingā ir baseins, kafejnīca, veikals. Pirms reģistrēšanās seit vispirms bija jāizvēlas vieta (jāizstaigā kempinga teritorija un jāsameklē vēlamais)- visas vietas ir numurētas. Tad ar izvēlēto vietas numuru dodamies uz recepciju. Tiek izsniegta iebraukšanas karte mašīnai, Lapa, ar uzrakstītu personu skaitu, kas jāievieto aiz automašīnas priekšējā stikla, katram aproce baseina apmeklējumam, kā arī miskastes maisiņi dažādās krāsās atkritumu šķirošanai. Par šo visu tiek ieksēts 10 EUR depozīts. Lai arī šis kempings bija ar visplašāk piedāvātajām atpūtas iespējām – izrakstīšanās tajā bija jau desmitos no rīta, tā kā baseinu nobaudīt nepaspējām.  Šajā kempingā bērns skaitās tikai līdz 9,99 gadiem.

Kopā samaksājam 64,56 EUR, jo mūsu bērni vairs neietilpst bērnu kategorijā.

Kempings Lucija Portorožas pilsētā.

Šis atkal bija liels kempings pie Adrijas jūras. Cenas draudzīgākas, nekā Adria, kur pavadījām iepriekšējo nakti. Cenas dalās diapazonos – atkarībā no vietas, kur vēlaties novietot telti – vai nu jūras tuvumā vai tā saucamajā terasē. Kempings ir liels un gājiens no recepcijas līdz jūrai var aizņemt 10  minūtes. Vietas kempingā ir numurētas. Kempingā ir pārtikas veikals un kafejnīca. Ļoti daudz kemperu, kas, šķiet, ir iekārtojušies uz dzīvi uz ilgu laiku. Iebraukšanai kempingā tiek izsniegts čips, kuru izmanto arī piekļūšanai tualetēm, kas atrodas vistuvāk jūrai. Par čipu tiek paņemta drošības nauda – 10 EUR. Internets pazuda pēc neilga laika, tāpat kā citos kempingos. Samaksājām par nakti 47,60 EUR.

Kempings Celje.

Šeit pavadījām pēdējo nakti un tas atrodas pilsētas Celje nomalē, pareizāk sakot, ciematiņā, blakus pilsētai.  Šis bija vizmazākais un visdraudzīgākais kempings. Mājas īpašnieki savā teritorijā ir atvēlējuši vietu teltīm. Gulēšana ir blakus milzīgam kukurūzas laukam. Reizē ar mums bija vēl 4 teltis. Mājā ir arī kafejnīca. Pats saimnieks laipni sasveicinājās, piedāvāja lukturīti. Jāsaka, ka siltais ūdens bija remdens. Vīriešiem un sievietēm, katram dzimumam –  pieejamas divas tualetes un viena duša. Cenas ļoti draudzīgas, salīdzinot ar citiem kempingiem – pieaugušiem – 7.5 EUR, bet bērniem līdz 18 gadiem 3.5 EUR par personu. Kopā samaksājām 23,91 EUR par nakti. Internets pazuda pēc pirmajām 15 minūtēm.

Jāsaka, ka dārgie kempingi domāti ilgstošai atpūtai. Tad varbūt cena atbilstu piedāvajumam un varētu izmantot visus kempinga piedāvātos pakalpojumus. Tā kā mums svarīgi bija tikai pārgulēt, tad cenas likās par augstām. Taču uzsliet telti ārpus kempingiem, neredzēju iespēju. Bieži vien ciematos un pilsētiņās veikalu vai kafejnīcu stavvietās ir uzraksti, ka naktīs kemperiem un teltīm laukumā stāvēšana nav atļauta.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


seši − 4 =