Sabiedriskais transports Eiropā Skatu vilcieni

Glacier Express – slavenākais Šveices Alpu panorāmas vilciens

Glacier Express savieno  divus slavenus kalnu slēpošanas kūrortus – Cermatu un St.Moricu. Tas brauciena laikā pārbrauc 291 tiltu, izbrauc caur 91 tuneli, šķērso kalnu pārejas un nolaižas ielejās, visbeidzot tas šķērso 2033 m augsto Oberalppass pāreju. Tas iespējams, pateicoties speciāliem zobratiem, ar ko vilciens aprīkots. Vilcienam ir plaši  panorāmas logi.

Glacier Express

Lai gan šī vilciena nosaukumā ir vārds “ekspresis”, tas ir lēns skatu vilciens, kurš ceļu starp diviem galamērķiem veic 7,5 stundās. Ne velti tas tiek saukts “Pasaules lēnākais ekspresis“.

Šim vilcienam ir sena vēsture. Tas sāka kursēt 1930. gadā, bet tikai vasaras sezonā. 1982. gadā, atklājot 15 km garo Furka tuneli, tagad šis vilciens kursē visu gadu. Ir gan pārtraukums no novembra līdz decembra vidum.

Vasaras sezonā kursē 3 vilcieni starp St. Moricu un Cermatu un viens vilciens  strap Davosu un Cermatu. Ziemas sezonā kursē viens vilciens starp St.Moricu un Cermatu.

Vietu rezervēšana šajā vilcienā ir obligāta. To var izdarīt oficiālajā mājas  lapā http://www.glacierexpress.ch. Rezervācijas cena ziemas sesonā 9 EUR, vasarā 23 EUR. Vietas var rezervēt 90 dienas iepriekš un vasaras sezonā vēlams šo rezervāciju veikt savlaicīgi.

Biļešu cena braucienam no St. Moricas līdz Cermatai 2. klasē patuveni 95 EUR.  Bērniem līdz 6 gadiem bezmaksas, no 6-12 gadiem puscena. Šajā vilcienā darbojas arī Swiss Pass, Swiss Flexi Pass, Swiss Youth Pass, Swiss Saver Pass.  Eurailpass īpāsniekiem 25% atlaide, Half-fare card īpašniekiem – 50% atlaide. Grupām, sākot no 10 cilvēkiem – atlaides. Vairāk par Šveices vilcienu kartēm var lasīt šeit.

Vilcienā iespējama ēdināšana. Galdi jūsu sēdvietās tiek servēti ar baltiem galdautiem un salvetēm. Maksa par vienreizēju ēdināšanu – 21 EUR, par trīsreizēju – 30 EUR. Var pasūtīt arī dzērienus un uzkodas. Ja nevēlaties maksāt par ēdināšānu, ieteicams pašiem paņemt līdzi uzkodas un dzērienu – tas notiekti izmaksās lētāk.

Glacier Express piedāvā gida pakalpojumus – austiņās dažādās valodās var noklausīties stāstus par vietām, kurām braucat cauri.

Vilcienā aizliegts smēķēt.

Ja nevēlaties veikt visu garo ceļu, varat braukt arī starpposmus, piem. St. Moritz- Brig, St. Morica Andermatt, Hura (Chur) – Brig, Hura-Cermata. Tas izmaksās lētāk.

Ieteikums – skaists šis ceļojums ir arī ziemā, ne tikai vasarā. Ziemā to var apvienot ar slēpošanu kādā no Šveices kalnu slēpošanas kūrortiem – Cermatā, St. Moricā vai Davosā. Rudenī, kad krāsojas koku lapas, skati ir neaizmirstami.

Šo pašu maršrutu var veikt arī ar citiem regulāriem satiksmes vilcieniem. Tiem gan nebūs panorāmas logu. Arī tūristu tajos būs mazāk.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


8 × viens =