Sabiedriskais transports Eiropā

Vilcieni Itālijā

Oficiālā Itālijas dzelzceļa saite http://www.trenitalia.com/.

Itālijā pastāv vairāku veidu vilcieni. Regionale ir vislētākais, taču arī vislēnakais vilciens, savukārt EuroCity ir pats dārgākais un ātrākais. Atšķirība cenās ir visai ievērojamas. Vidējais cenu līmenis ir InterCity vicieniem.
InterCity var pirkt gan rezervējot sēdvietu, gan vienkārši biļeti, kas izmantojama 2 mēnešu laikā pēc iegādes, bet derīga ir tikai tad, ja izkompostrēta.
Regionale vilcienos vietas nav numurētas, vari pa ceļam kāpt ārā un tad atkal citā vilcienā un turpināt ceļu – tikai atkarībā no distances starp galamērķiem atšķirīgs ir arī biļetes derīguma termiņš pēc kompostrēšanas.

Parasti,  ja uz biļetēm ir norādīts atiešanas laiks uz reisu un sēdvietas, tad tās nav jākompostrē un var uzreiz kāpt vilcienā. Biļetes, uz kurām nav norādīts atiešanas laiks, bet gan  tikai maršruts, vajag kompostrēt pirms iekāpšanas vilcienā. Kompostrētājs (dzeltens aparāts) parasti atrodas uz paša perona, vai izejas uz tā, bet mazajās stacijās var atrasties kaut kur pie kasēm. Izkompostrēta biļete ir derīga 6 stundas.

Biļetes var ļoti ērti iegādāties automātos, kuros var izvēlēties arī angļu valodu. Automāts jums parādīs iespējamo pārsēšanās maršrutu un vilcienu atiešanas laikus, bet uz izdrukātās biļetes tas neparādīsies. Šo informāciju derīgi  uzreiz pierakstīt, jo bez tās ir grūti atrast īsto vilcienu.  Biļetes Itālijā nav dārgas ( Milāna-Venēcija aptuveni 20 EUR vienā virzienā vienai personai).

Ar velosipēdu drīkst ceļot tajos vilcienos, kuriem ir atzīmēta velosipēda ikona. Biļetes maksa par velosipēda pārvadāšānu – 3.50 EUR un tā derīga 24 stundas no kompostrēšanas brīža.
Atlaides un īpašie piedāvājumi:

 • Bērni, jaunāki par 4 gadiem – ceļo bez maksas, neaizņemot sēdvietu.
 • Bērniem, jaunākiem par 12 gadiem – atlaides 50% un 30% atkarībā no vilciena tipa.
 • Sestdienās – viena biļete derīga diviem cilvēkiem.
 • Ietaupi līdz 60%, pērkot biļetes internetā vismaz dienu iepriekš.
 • Ģimenēm – bērnam – 6-15 gadi, kas ceļo kopā ar pieaugušo, biļete ar atlaidi. Atlaide derīga tikai vienam bērnam uz vienu pieaugušo.

Ievēro!

Itāļu vilcienu sistēmu nevar salīdzināt ar precīzajiem Šveices vilcieniem,  pēc kuriem var regulēt pulksteni. No sākuma stacijas vilciens parasti izbrauc laikā, bet starpstacijā, gaidot vilcienu, regulāri parādās paziņojums, ka tavs vilciens kavējas 10-20 minūtes, tas pats attiecas uz autobusiem. Tāpēc, plānojot maršrutus ar pārsēšanos, tas jāņem vērā. Tas visvairāk attiecas uz regionale vilcieniem.

Ar vilcienu no uz lidostu.

 • Trenitalia transfērs Roma- Leonardo da Vinci  lidosta – 14 EUR (bērniem, jaunākiem par 12 gadiem, kopā ar pieaugušo – bezmaksas). Biļetes var nopirkt internetā, lidostā, dzelzceļa stacijā. Biļetes, kas pirktas internetā (izdrukātas PDF formātā) nav jākompostrē, bet pārājās vietās pirktās biļetes jākompostrē.
 • No Galileo Galilei lidostas līdz Pizai var nokļūt ar vilcienu  5 minūtēs. Cena 1.10 EUR.
 • No Orio al Serio lidostas uz Bergamo var nokļūt ar 1. maršruta autobusu, talāk uz Milānu ar vilcienu ceļā paies sākot no 48 minūtēm, līdz 1h 06 minūtēm. Biļetes cena 2. klasē 4.05 līdz 4.70 EUR.

 

 

1 Comment

 1. Papildinājums par Milānas lidostu Orio al Serio:
  No turienes uz Milānas centrālo staciju ērti ik pa 30min. var nokļūt ar autobusu Shuttle Bus, biļete 9 EUR (bēriem atlaides), ceļā ap 50 min. Internetā ir saraksti. Autobusa galapunkts atrodas Centrālās stacijas rietumu sānos, pie skvēra.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


trīs + = 4