Sabiedriskais transports Eiropā

Vilcieni Nīderlandē

Tāpat kā citās Eiropas valstīs, arī Nīderlandē var iegādāties vienreizējās vai turp atpakaļ vilciena biļetes, bet pastāv arī vairākas vilciena kartes, kas ceļošanu ar vilcieniem pa šo zemi padarīs lētāku.

Day travel cards

Šī karte derīga vienas dienas vai 5 dienu ceļošanai ar vilcienu visā Nīderlandes teritorijā. Day Travel Card cena 2. klasē  44 EUR,  ar atlaidi –  26.40 EUR,  5 dienu karte –  220 EUR, ar atlaidi –  132EUR. Ja ceļojuma garums pārsniedz 250 km, tad noteikti izdevīgāk ir iegādāties  Day Travel Card.

Public transport Day Travel Card.

Tā ir analoga Day Travel Card. Tikai dod vēl iespēju izmantot autobusus, tramvajus un metro bez maksas. Tās cena ir par 5.50 EUR lielāka nekā Day Travel Card cena.

Bicycle day travel card.

Tā domāta velosipēda pārvadāšanai, derīga vienu dienu un maksā 6 EUR.

Railrunner

Bērniem no 4-11 gadiem, kuri ceļo kopā ar pieaugušo (vismaz 19 gadus vecu), šo biļeti var nopirkt par 2.50 EUR. Maksimums – 3 bērni var ceļot ar šo biļeti kopā ar vienu pieaugušo.  Katram nākamajam bērnam 40% atlaide. Ar šo biļeti var ceļot vienu dienu  vienā un tajā pašā maršrutā. Biļete nav derīga Thalys vilcienos.

Bērni līdz 4 gadu vecumam ceļo par brīvu. Bērni vecumā no 4 līdz 11 gadiem, kurus nepavada pieaugušie, ceļo ar 40% atlaidi.

Off-peak discount pass

Ar šo karti var ceļot ārpus “pīķa” stundām ar 40% atlaidi. Kartes cena ir 55 EUR un tā derīga gadu. Karte derīga konkrētam cilvēkam un uz tās ir fotogrāfija. Tā derīga braucieniem no 9:00 no rīta un to var izmantot arī līdz trijiem līdzbraucējiem. Brīvdienās, jūlijā  un augustā tā ir derīga visu dienu. Šī karte dod atlaidi arī dienas biļetei. Ja sākat ceļojumu pirms 9:00, tad varat iegādāties divas biļetes – vienu līdz tuvākajai stacijai, kuru sasniedzat pēc 9:00 un tālāk jau biļeti līdz galapunktam ar 40% atlaidi.

Biļetes var iegādāties internetā http://www.ns.nl/, biļešu automātos un kasēs. Biļešu automātos var norēķināties gan skaidrā naudā, gan ar maksājumu kartēm. Biļetēm, kas pirktas internetā jābūt izdrukātām uz A4 formāta lapas. Biļete derīga tikai konkrētai personai (personas dati tiek uzdrukāti uz biļetes) kopā ar personības apliecinošu dokumentu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


− seši = 2