Ceļojumi pa Eiropu

Kopenhāgena – arī šeit ir interesanti

Dānija nav iecienītāko tūrisma galamērķu sarakstā, bet, protams, arī tā ir interesanta un savdabīga.

Galvaspilsētas Kopenhāgenas apskates objekti:

Slavenā skulptūra Mazā nāriņa – galvaspilsētas simbols.

Karaļa Kristiana IV vasaras rezidence Rosenburgas pils.

Karaliskās gvardes goda sardzes maiņa, kas notiek katru dienu pl.12 laukumā pie Amalienborgas pils. Tas ir vērienīgs, muzikāls, teatralizēts uzvedums. Karaliskās gvardes godasardze pie pils atrodas visu diennakti.

Dānijas nacionālā bibliotēka Melnais dimants, kura tika atklāta 1999.gadā.

Ginesa pasaules rekordu muzejs, kurš iepazīstina ar vairāk nekā 500 Ginesa pasaules rekordiem, kas sasniegti visdažādākajās jomās un  ir iekārtots visai atraktīvi. Tajā ir redzamas  rekordistu figūras, piemēram, garākais cilvēks pasaulē u.c., turklāt tās iedzīvinātas atbilstošā interjerā.  Muzejā arī ir skatāmas filmas par rekordu sasniegšanu.
Muzejs atvērts: ziemas sezonā: katru dienu 10-18; vasaras sezonā: katru dienu 10-22. Ieejas maksa pieaugušajiem 83 DKK, bērniem – 43 DKK,  jauniešiem – 68 DKK.

Ripley’s Believe it or Not muzejs, kurā savākti dažādi pasaules kuriozi. Muzejā ir ekspozīcija un arī pats apmeklētājs  tiek iesaistīts  dažādās aizraujošās situācijās, kurās tiek aicināts aktīvi darboties līdzi.

Ieejas maksa pieaugušajiem 83 DKK, bērniem- 43 DKK,  jauniešiem – 68 DKK.

Exploratorium muzejs – spoku, mistikas un kapsētas atmosfēra.

Ieejas maksa pieaugušajiem 67 DKK, bērniem- 34 DKK,  jauniešiem – 54 DKK.

Hansa Kristiāna Andersena muzejs – pasaku pasaule ar atbilstošām skaņam un gaismām, stāsti par pašu Andersenu.

Ieejas maksa pieaugušajiem 67 DKK, bērniem- 34 DKK,  jauniešiem – 54 DKK.

Visi šie četri augstak minētie muzeji darbojas vienā tīklā un ir pieejamas ari kombinētās biļetes uz diviem vai trim muzejiem. Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bezmaksas. Bērnu biļetes domātas bērniem no 4 līdz 10 gadu vecumam, jauniešu biļetes – no 11 līdz 14 gadu vecumam.

Tivoli  parks – vieta, kur pieaugušajiem paklausīties brīvdabas mūzikas koncertus, bet bērniem baudīt dažādas atrakcijas.

Ieeja parkā  pieaugušajiem un bērniem no 8 gadu vecuma 75 DKK (no 1. jūlija līdz 25. septembrim – 95 DKK), piektdienu vakarā no plkst. 8:00 – 125 DKK , bērniem līdz 7 gadu vecumam, par brīvu. Atrakciju biļete – 25 Dkk, multi-Ride ticket – 195 Dkk. Dažām atrakcijām ir nepieciešamas 3 vienreizējās atrakciju biļetes. Atrakcijām var būt auguma ierobežojums (140 cm).

Eiropā garākā gājēju iela Stregeta.

Kā nokļūt Kopenhāgenā?

No Rīgas uz Kopenhāgenu katru dienu lido tiešie Air Baltic reisi, taču cenas nebūt nav pievilcīgas. Jārēķinās ar biļešu cenām vismaz 150Ls turp, atpakaļ lidojumam.

Lidostu ar pilsētas centru savieno ērta satiksme. 2007. gadā ir izbūvēta jauna metro līnija no lidostas cauri pilsētai uz Lergravsparken. No lidostas līdz pilsētas centram – Kongens Nytorv laukumam – ar metro var nokļūt 13 minūtēs.
No lidostas uz pilsētas centra rajonu var braukt arī ar piepilsētas vilcienu, piemēram, līdz stacijai Nørreport.

Izdevīgāks varētu būt lidojums uz Stockholm (Skavsta) ar Ryanair, tad no Nykoping dzelzceļa stacijas uz Kopenhāgenu ar vilcienu. Vilcieni kursē vairākas reizes dienā. Brauciena ilgums no  5 stundām 17 minūtēm līdz 6 stundām (atkarībā no reisa).  Cenas,  sākot no 36 Ls, bet var būt arī divreiz dārgākas – tas atkarīgs no reisa.

Kopenhāgena – velosipēdistu paradīze

Galvaspilsētā Kopenhāgenā velobraucēju ir ļoti daudz. Ar velosipēdu uz darbu vai citur dodas dāmas svārkos, tāpēc pārāk ātri viņas pabraukt nevar. Rezultātā izveidojas palēna velosipēdistu plūsma, kuru apdzīt ir visai grūti. Reizēm pie luksofora sarkanās gaismas piestāj līdz 30 velosipēdistiem. Kopenhāgena piedāvā bezmaksas tūristu velosipēdus. Ievietojot ķīlas naudiņu (līdzīgi kā lielveikalu ratiņos), var atāķēt velosipēdu un atkal pieķēdēt to citā vietā, saņemot atpakaļ naudiņu. Šādu velosipēdu stāvvietu ir ap desmit – pārsvarā kultūrobjektu tuvumā.

Naktsmītnes Kopenhāgenā varat meklēt šeit – tiks dots cenu salīdzinājums 12 populārākajās naktsmītņu rezervēšanas vietnēs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


− 1 = septiņi