Ceļojumi pa Eiropu

Ziedu karaļvalsts – Holande

Aprīlī un maijā Keukenhofas parkā Holandē uzzied tulpes, narcises un hiacintes. Ziedu skaits ir ap 7 miljoniem. Parka teritorija aizņem  32 hektārus kurā ikgadējas brīvdabas ziedu izstādes tiek rīkotas kopš 1949. gada. Šis parks katru gadu darbojas tikai deviņas nedēļas, taču šajā laikā parku paspēj apciemot apmēram 750 tūkstoši cilvēku. Pēc garās ziemas šī parka apmeklējums dod milzīgu pozitīvu enerģiju. Interesanti, ka parkā katru sezonu tiek pārstādītas ne tikai puķes, bet arī zāle, līdz ar to, tās gaiši zaļais košums ir īpaši pamanāms. Ziedi ir sakārtoti pa krāsām, tie ir sastādīti īpašos rakstos. Lai visu to aptvertu, parkā jāpavada vismaz piecas stundas. Šajā laikā var paspēt izstaigāt vienu 15 kilometrus garo taku un iegriezties  daudzajos paviljonos. Dārza pērle esot karalienes Beatrises oranžērija ar brīnišķīgajām orhidejām.

Puķu sīpolus Keukenhofā tirgo lielos daudzumos. Cena vidēji 2 – 4 eiro par vienību.

Ieejas biļete Keukenhofas ziedu parkā – 16 EUR , bērniem no 4 līdz 11 gadiem –  8 EUR. Auto stāvvietas cena – 6 EUR, gida pakalpojumi – 5 EUR. Biļetes var pasūtīt arī internetā www.keukenhof.nl.

Keukenhofas parkā nedrīkst iebraukt ar mašīnām, celt teltis.  Parkā ir 4 restorāni, ar āra terasēm. Taču ir iespējams arī sarīkot pikniku, tam noteiktās vietās. Parkā var fotografēt un filmēt  bez ierobežojuma;

Daudzas  Latvijas tūrisma aģentūras jau piedāvā ceļojumu uz Holandes ziedu svētkiem aprīlī un maijā. Ceļazīmes cena svārstās no aptuveni 250 – 450 Ls, atkarībā no ceļojuma veida – vai nu ar autobusu vai ar lidmašīnu. Taču jūs  varat organizēt arī savu ceļojumu pats.

No Rīgas uz Holandi var nokļūt ar lētajām aviokompānijām. Parks atrodas aptuveni 35 km no Amsterdamas centra. Ryanair lido uz Diseldorfu (Weeze). No turienes parks atrodas 191 km attālumā. No Briseles (Charleroi) lidostas, uz kuru arī ir tiešie Ryanair reisi no Rīgas, parks atrodas 273 km attālumā. Varat īrēt automašīnu uz nokļūt Nīderlandē.

Ir iespēja lidot no Kauņas uz  Eidhovenu Nīderlandē ar Wizzair,  no turienes līdz parkam 150 km. No Eidhovenas uz Amsterdamu var nokļūt ar vilcienu pusotras stundas laikā. Biļešu cena 17.20 EUR vienā virzienā vai ar  transfēra autobusu par 25.50 EUR. Tālāk tad no Amsterdamas uz parku.

Lietderīgi Holandes ziedu svētkus baudīt kopā ar Amsterdamas apskati. Pilsēta ir ļoti kompakta un tāpēc apskatāma pāris dienās. Pilsēta ir  uzbūvēta ap 165 kanāliem, tajā ir daudzas bruģakmens ieliņas.

Vietas, kuras vērts apskatīt.

Brauciens ar kuģīti pa Amsterdamas kanāliem.

Van Goga muzejs.

Van Goga muzejā atrodas mākslinieka lielākā darbu kolekcija pasaulē, no kuras 100 nozīmīgākie darbi skatāmi pastāvīgajā ekspozīcijā. Darbi ir izkārtoti hronoloģiskā secībā, tie ļauj izsekot van Goga mākslas attīstībai visās tās stadijās. Ieejas biļete pieaugušajiem 17 EUR, bērniem (0-17 gadi) – bez maksas, kopā ar pieaugušo.  Biļetes var iegādāties internetā  http://www.vangoghmuseum.nl/.

Vaska figūru muzejs.

Ieejas maksa Vaska figūru muzejā pieaugušajiem 23,50 (internetā 19,50) EUR, bērniem (5-15 gadi) – 16 EUR, bērniem jaunākiem par 5 gadiem, ieeja bez maksas. Pērkot biļetes internetā – 10% atlaide. http://www.madametussauds.com/ – muzeja mājas lapa.

Sarkano lukturu iela.Booking.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


seši + = 9