Ceļojumi pa Eiropu

Tartu zinātnes muzejs AHHAA

Tartu Igaunijā ir vieta, kura atrodas ne pārāk tālu  no Rīgas (222 km), bet kuru apmeklēt būtu vērts. Īpaši, ja ceļojat kopā ar bērniem, būtu vērts apskatīt Tartu zinātnes muzeju AHHAA. Interesanti būs gan trīsgadniekam, gan tīnim, gan pieaugušajam.

Šis zinātnes centrs ir pavisam svaigs – tas atklāts tikai šī gada maijā.

Tālāk uzskatītas dažas no  atrakcijām.

Braukšana pa virvi ar velosipēdu 9 metru augstumā no zemes. Tas tiek nodrošināts, pateicoties smagajiem atsvariem, kas neļauj velosipēdam apgāzties.

Iespēja pabūt kosmonautu treniņaparātā.

Varēsi pats sevi ar visu krēslu uzvilkt deviņus metrus augstā tornī.

Piedzīvojumu lifts uz Zemes dzīlēm.

Milzu teleskops uz ēkas jumta.

Liels akvārijs.

Spoguļlabirints.

Līdz oktobra beigām  ir iespējams apmeklēt izstādi “Robotu zooparks”. Izstāde atceļojusi no Amerikas un varētu būt īpaši interesanta jaunāko klašu skolēniem.

AHHAA Zinātnes parks atrodas pašā pilsētas centrā – Sadama ielā 1, pie ūdens atrakciju parka “Aura”, autoostas un tirdzniecības centra “Tasku”.

Pieaugušajam ieejas biļete maksā 12 EUR, skolniekam, studentam, pensionāram – 9 EUR, ģimenei – 26 EUR, grupām, sākot no 15 cilvēkiem (pēc iepriekšēja pieteikuma) – 8 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem – bezmaksas.  Atlaides arī ISIC un ITIC karšu īpašniekiem. Ieejas biļete netipiska – jūsu pirkstu nospiedums. Apmeklējuma dienā, uzrādot čeku, 20% atlaide Aura ūdens parkā!

AHHAA zinātnes centrs atvērts katru dienu. Piektdienās un sestdienās 10:00-20:00, pārējās dienās – 10:00-19:00.

Ja vēlaties Tartu nokļūt ar sabiedrisko transportu, vislabāk izmantot autobusu kompāniju Eurolines. Autobusi no Rīgas uz Tartu un atpakaļ kursē trīs reizes  dienā. Rīta autobuss izbrauc no Rīgas 8:40 un pienāk Tartu 12:35 – tā kā pēcpusdienā varat apmeklēt zinātnes centru. Biļetes cena pieaugušajam vienā virzienā – 12.7 0 Ls, septembrī biļetes lētākas – 10.80Ls, bet nakts autobusiem – 7.40 Ls. Uz Tartu no Rīgas var nokļūt arī ar vilcienu Rīga – Tallina, pārsēžoties Valgā, bet tā kā vilciens Tartu iebrauc 18:20, tad izdevīgāk izmantot autobusa satiksmi.

Viena no labām nakšņošanas vietām ir Alexander apartments – dzīvokļi apmēram 700m no Tartu vēsturiskā centra, domāti līdz 4 personām ar aprīkotu virtuvi. Cena par nakti aptuveni 45Ls.

Vēl lēts variants, ja apmierina hosteļa tipa naktsmītne Hostel Tartu – tas atrodas klusā Tartu centra vietā, tieši iepretī autoostai un tikai nelielas pastaigas attālumā no vecpilsētas. Cena par divvietīgu numuru ~31Ls, par trīsvietīgu – ~39 Ls. Brokastis iekļautas.Booking.com

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2 + = desmit