Praktiski padomi ceļojuma organizēšanā Sabiedriskais transports Eiropā

Atlaides bērniem Eiropas vilcienos

Atšķirībās no Latvijas, Eiropā vairāk tiek domāts par ģimenēm ar bērniem. Lielākajā daļā Eiropas valstu gan bērni bez maksas var braukt vilcienos tikai līdz četru gadu vecumam (Latvijā – pirmsskolas vecuma bērni), taču līdz 15 vai 16 gadu veciem bērniem eksistē ievērojamas atlaides.
Vācija.

Bērni līdz 14 gadiem (ieskaitot) Vācijas vilcienos var ceļot bez maksas, ja tos pavada vecāki vai vecvecāki. Ja bērni ceļo kopā ar citu pieaugušo vai vieni, tiem jāiegādajas biļete ar 50% atlaidi. Bērniem līdz 6 gadu vecumam nav nepieciešama biļete.

Beļģija.

Bērni līdz 4 gadiem Beļģijas vilcienos var ceļot bez maksas. No 4 līdz 12 gadu vecumam – arī bez maksas, ja tos kāds pieaugušais ( ne vairāk par 4 bērniem uz vienu pieaugušo, katram nākamajam bērnam – 50% atlaide). Ja bērni līdz 12 gadu vecumam ceļo vieni, tie var iegādāties biļēti ar 50% atlaidi.

Norvēģija.

Bērni līdz 4 gadu vecumam ceļo bez maksas. Bērniem no 4 līdz 16 gadu vecumam pienākas 50% atlaide no standarta cenas. Studentiem – 25% atlaide.

Ģimenēm – viens bērns līdz 16 gadu vecumam kopā ar vecāku, kam ir standarta biļete (ne minipris), ceļo par brīvu, otrs bērns saņem 50% atlaidi.

Nīderlande

Bērni līdz 4 gadu vecumam ceļo par brīvu. Bērni vecumā no 4 līdz 11 gadiem, kurus nepavada pieaugušie, ceļo ar 40% atlaidi.

Bērniem no 4-11 gadiem, kuri ceļo kopā ar pieaugušo (vismaz 19 gadus vecu),  var nopirkt Railrunner biļeti par 2.50 EUR. Maksimums – 3 bērni var ceļot ar šo biļeti kopā ar vienu pieaugušo.  Katram nākamajam bērnam 40% atlaide. Ar šo biļeti var ceļot vienu dienu vienā un tajā pašā maršrutā.

Zviedrija

Jūs varat ceļot kopā ar maksimums diviem bērniem līdz 16 gadu vecumam, maksājot tikai 5 SEK par bērnu (25 SEK par bērnu, ja nepērkat biļeti internetā). Ja jūs esat students vai jūsu vecums ir zem 26 gadiem, jūs varat par 5 SEK ņemt sev līdzi 2 bērnus tikai līdz 6 gadu vecumam.

Itālija

Bērni, jaunāki par 4 gadiem – ceļo bez maksas, neaizņemot sēdvietu. Bērniem, jaunākiem par 12 gadiem – atlaides 50% un 30% atkarībā no vilciena tipa. Ģimenēm – bērnam – 6-15 gadi, kas ceļo kopā ar pieaugušo, biļete ar atlaidi. Atlaide derīga tikai vienam bērnam uz vienu pieaugušo.

Šveice

AR Free Family Card bērni vecumā no 6-15 gadiem  var ceļot bez maksas kopā ar kādu no vecākiem. Ja bērns ceļo bez vecākiem, viņš saņem 50% atlaidi Swiss pass vai Swiss Flexi Pass.

Ar Junior travelcard (maksa 30 CHF par gadu) bērni vecumā no 6 līdz 16 gadiem ceļo par brīvu, ja tos pavada vecāki ar derīgu biļeti.

Spānija

Bērni līdz 4 gadu vecumam ceļo bez maksas. Piepilsētu vilcienos bērni bez maksas var braukt līdz sešu gadu vecumam, ja neaizņem atsevišķu sēdvietu. Bērni no 4 līdz 13 gadu vecumam saņem 40% atlaidi dienas vielcienos.

Somija

Bērni līdz 6 gadu vecumam ceļo bez maksas, ja neaizņem atsevišķu sēdvietu. 6-16 gadus veciem bērniem – puscena. Ar family ticket bērni (6-16 gadus veci) brauc bez maksas garajās distancēs, ja tos pavada vismaz viens pieaugušais, kam ir regulārās cenas biļete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


× viens = 9