Ceļojumi pa Eiropu

Ledus laikmeta centrs Tartu apriņķī.

Eksi (Äksi) ciematā, Tartu apriņķī, 2012. gada 10. jūlijā tika atvērts savdabīgs interaktīvs Ledus laikmeta centrs. Tajā gan bērni, gan pieaugušie var uzzināt par norisēm ledus laikmetā, pēdējiem mamutiem un liecībām par aizgājušā laikmeta diženumu.

Centra platība ir 2200 kvadrātmetru. Tas izvietots trīs stāvos./

Pirmais stāvs raksturo Ledus laikmetu un ledus nozīmi mūsdienās. Apmeklētāji var apskatīt tajā periodā dzīvojošos dzīvniekus reālā izmērā – mamutu, briedi, alu lauvu, kā arī polāro lāci u.c. Centrā ir apskatāmas arī interaktīvas filmas. Apmeklētāji var piedalīties dažādās spēlēs, kuras ļauj vairāk iepazīt Ledus laikmetu.

Otrajā stāvā apmeklētāji var atklāt Ledus laikmeta pēdas Igaunijā – kā Ledus laikmets ietekmēja Igaunijas teritoriju pagātnē un kādas ir šī laikmeta sekas mūsdienās.

Trešajā stāvā tiek attēlota cilvēka loma klimata izmaiņās – daudz izglītojošas informācijas par laika prognozēm un ietekmi uz ekoloģisko situāciju pasaulē. Te var mēģinā rast atbildes uz jautājumiem, vai mūs sagaida jauns ledus laikmets, vai gluži otrādi – globāla sasilšana. Zinātniekiem par to ir dažāds viedoklis.

Ledus laikmeta centrs atrodas skaista Sādjerva (Saadjärv) ezera krastā, 19.km. uz ziemeļiem no Tartu, kur apmeklētāji pēc vai pirms lieliskas izzinošas ekskursijas ledus laikmeta parkā var arī atpūsties pie ūdens, peldēt, makšķerēt.

Ieejas biļete Ledus laikmeta parkā pieaugušajiem maksā 6 EUR, bērniem, skolēniem un pensionāriem – 3 EUR, ģimenes biļete – 12 EUR.

Braucienu uz šo parku var apvienot ar Tartu zinātnes muzeja AHHAA apmeklējumu.

1 Comment

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


5 − pieci =