Kalnu slēpošana

Lidojam uz Bergamo ar Ryanair – tālāk slēpot uz Alpiem

Viena no lidostām, kas atrodas vistuvāk Alpiem,  un uz kuru ir tiešais reiss no Rīgas, ir Bergamo lidosta, uz kuru lido Ryanair. Pēc pašreizējā lidojumu saraksta Ryanair uz Bergamo lido visas dienas, izņemot ceturtdienu un sestdienu. Lidmašīna ielido Bergamo 12:55, bet izlido no Bergamo 6:55. Pašlaik lētākās biļetes lidojumiem uz Bergamo ir atrodamas par aptuveni 25Ls viena virzienā. Nepatīkamākais, izvēloties savam slēpošanas ceļojumam izmantot Ryanair reisus uz Bergamo, ir tas, ka nav reisu sestdienās, bet lielākā daļa slēpošanas kūrortu Alpos piedāvā naktsmītnes tikai uz nedēļu – no sestdienas līdz sestdienai. Var nākties krietni papūlēties, lai atrastu naktsmītnes, kuras tiek piedāvātas citam termiņam. Protams, dārgākās viesnīcas iespējams rezervēt arī citos termiņos.

Nokļuvuši Bergamo,  slēpotāji var nomāt automašīnu un doties uz dažādiem kalnu slēpošanas kūrortiem Itālijā. Populārākie – Livigno (185 km) vai Dolomīti (~290 km), atkarībā no izvēlētās apmešanās vietas).

Ja nevēlaties īrēt auto, bet braukt ar sabiedrisko transportu, izdevīgāk būs nokļūt Dolomītos. Kompānija http://www.terravision.eu piedāvā transfērus uz un no Dolomītiem. Cena turp, atpakaļ braucienam – 39 EUR.

Lai nokļūtu Livigno, izmaksas būs lielākas. Kompānija http://www.livignoexpress.com/ piedāvā transfērus no Bergamo lidostas uz Bormio un Livigno kalnu slēpošanas kūrotiem. Ceļā nāksies pavadīt aptuveni 4 stundas. Transfēra autobuss no Bergamo lidostas uz Livigno attiet katru dienu plkst. 14:00, bet no Livigno katru dienu plkst. 7:00. Cena vienā virzienā –  61 EUR, kam vēl jāpieskaita piemaks1 15 EUR – kopā ceļš turp un atpakaļ jums izmaksās 152 EUR. Toties sestdienās ceļš vienā virzienā maksā tikai 41 EUR, nav arī piemaksa. Taču, kā jau minēts iepriekš, Ryanair šinī sezonā sestdienās uz Bergamo nelido.

Vēl pastāv iespēja Livigno nokļūt ar sabiedrisko transportu – ar vilcienu no Bergamo uz Tirano un tālāk ar autobusu uz Livigno. Maksa vienā virzienā būs aptuveni 20 EUR. Šeit http://www.mountain-toursltd.com/ var redzēt kustības sarakstus. Taču jāsaka, ka vēlākie autobusu reisi kursē tikai līdz Bormio, nevis Livigno, tāpēc sakombinēt ceļojumu laikus ar Ryanair reisiem ir visai pagrūti. Izvēle varētu būt – slēpot nevis Livigno, bet mazākajā Bormio kūrortā. Pie tam, Bormio ar Livigno un citiem apgabala slēpošanas kūrotiem savieno bezmaksas
skibusi
.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


7 − septiņi =