berline
Ceļojumi pa Eiropu Sabiedriskais transports Eiropā

Kā nokļūt no Berlīnes lidostām uz Berlīnes centru

Šobrīd Berlīnē ir divas galvenās lidostas: Berlin-Tegel un Berlin-Schönefeld. Uz Schönefeld lidostu lido Ryanair, uz  Tegel lidostu Airbaltic.

 

No Schönefeld lidostas  uz Berlīnes centru var nokļūt ar  – S9  vai S45 pilsētas vilcieniem  (S-Bahn)  vai ar kādu no reģionālajiem vilcieniem (RB) -RE 7, R14, R22 .  Ar S-Bahn brauciens aizņem aptuveni 30 – 40 min, Ar RB 15 – 20 min. Schönefeld lidosta atrodas C tarifa zonā, tāpēc nepieciešams iegādāties biļetes, kas ir derīgas ABC zonām. Vēl var braukt arī  autobusu Nr. 171 uz Rudow, tālāk jāpārsēžas metro U 7 līdz Berlīnei.

Stacijās izvietotajos automātos ir pieejamas kombinētās biļetes galvenajām tarifu zonām (A, B un C, kas ietver arī Potsdamu). AB zonas biļete maksā 2.80 EUR, ABC zonas biļete 4.40 EUR. Bērniem no 6 līdz 14 gadiem, atticīgi 1.70 EUR un 2.50 EUR.

Pirms iekāpšanas biļetes ir jāapstiprina automātā. Biļetes būs derīgas divu stundu braucieniem ar autobusiem un vilcieniem

 

Pastāv arī īsā brauciena biļete  (Kurzstrecke), kas maksā  1.70 EUR, ar atlaidi – 1.30  EUR. Šī biļete ir derīga trīs pieturu braucienam ar  S-Bahn un  U-Bahn. Vilcienus var arī mainīt.  Šī biļete ir derīga arī līdz 6 pieturu braucienam autobusos, tikai tad nevar mainīt transporta līdzekli.

Var izmantot arī dienas biļeti (Tageskarte), kas atļauj braukt neierobežotu skaitu reižu, līdz 3.00 naktī nākamajā dienā. Šī biļete maksā 7 EUR AB zonai (bērniem – 4.70 EUR) vai 7.70 EUR ABC zonai (bēriem – 5.30 EUR).

Ir pieejama arī mazās grupas biļete (līdz 5 cilvēkiem), kas tāpat ir derīga līdz 3.00 nākamajā dienā. Tās cena ir 19.90 EUR AB zonai un 20,80 EUR ABC zonai.

Biļetes var iegādāties biļešu automātos, kuros reizēm var maksāt tikai ar monētām, vai arī ar monētam un  papīra naudu vai tikai ar karti .Biļešu automāti ir visās S-bahn un metro (U-Bahn) stacijās. Biļešu automāti ir arī tramvajos. Jāievēro, ka tramvajos var maksāt tikai ar monētām

No Tegel lidostas  uz Berlīnes centru var nokļūt ar autobusiem JetExpressBus TXL, X9 and 109.  Nokļūšanas laiks 20 – 40 min. Autobusi kursē no 4.00 rītā līdz aptuveni pusnaktij ik pa 6-10 minūtēm. Tegel lidosta ietilpst AB tarifu zonā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


četri × = 4