athens
Sabiedriskais transports Eiropā

Sabiedriskais transports Atēnas – kā no Atēnu lidostas nokļūt pilsētas centrā.

Atēnu lidosta atrodas 20 km attālumā no pilsētas centra. No lidostas uz pilsētas centru var nokļūt ar metro. 3. metro līnija ļauj nokļūt pilsētas centrā aptuveni 40 minūšu laikā. Metro kursē reizi 30 minūtēs no 6:30 līdz 23:30. Brauciena maksa no lidostas uz pilsētas centru ar metro ir 10 eur (ar atlaidi – 5 eur).  Tāpat no lidostas Atēnu centrā var nokļūt ar ekspess autobusu. Tā cena ir 6 eur (ar atlaidi  – 3 eur).

90 minūšu biļete braucienam  Atēnu sabiedriskajā transportā maksā  1.40 eur, 24 stundu biļete – 4.50 eur, 5 dienu biļete – 9 eur. Šīs biļetes nav derīgas 3. metro līnijā līdz lidostai.

Biļetes ar atlaidi  ir derīgas bērniem līdz 18 gadu vecumam, senioriem no 65 gadu vecuma, kā arī studentiem (līdz 24 gadu vecumam, ieskaitot – arī citu valstu studentiem). Ja vēlas iegādāties biļeti ar atlaidi, tas jādara biļešu iegādes ofisos (tie atrodas visās metro stacijās).

90. minūšu biļete ar atlaidi maksā 0.60 eur. Bērni līdz 6 gadu vecumam brauc bez maksas.

Pastāv arī 72 stundu tūristu biļete, kas ļauj izmantot sabiedrisko transportu 72 stundas un vienu braucienu no lidostas un vienu braucienu uz lidostu šajā laikā ar 3. metro līniju vai lidostas autobusiem.

Iekāpjot sabiedriskajā transportā, biļete ir jāvalidē. Ieejot metro stacijā biļete ir jāvalidē. Arī izejot no tās,  biļete jāvalidē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


9 − divi =